1 - 0

CSM Politehnica Iași - Dinamo Bucharest - 21.09.2018 English version
Data disputării 21.09.2018 - 21:00
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Adrian Ionescu (București)
Spectatori 6800

Meciul din data 21.09.2018 dintre echipele FC Politehnica Iași si Dinamo București se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 6800 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

FC Politehnica Iași: Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Dylan Armando FLORES Knowles, Andrei CRISTEA, Ionuț Adrian CIOINAC, Alexandru Florian ZAHARIA, Andrei Dumitru SIN, Denis RUSU, Kamer QAKA, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Mădălin Licuţă MIHĂESCU si rezervele: Adriàn GALLEGO Arias, Lewis ENOH, Alberto COBREA, Lawson BEKUI, Daudet N'DONGALA, Laurențiu Daniel RUS, Patrick Mihai PETRE.

Dinamo București: Giorgos KATSIKAS, Dan Nicolae NISTOR, Jaime Manuel PENEDO Cano, Sergiu Cristian POPOVICI, Diogo Ferreira SALOMÃO, Danijel SUBOTIĆ, Teddy MÉZAGUE, Sergiu Cătălin HANCA, Ricardo Florin GRIGORE, Tomislav GOMELT, Laurențiu Nicolae CORBU si rezervele: Robert Marian MOLDOVEANU, Vlad Ionuț MUŢIU, Daniel Iliuță POPA, Deian Cristian SORESCU, Kino DELORGE, Armando COOPER, Denis CIOBOTARIU.

In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei CRISTEA
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Diogo Ferreira SALOMÃO
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Dylan Armando FLORES Knowles (mijlocaș central). In minutul 38 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Dinamo București, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei Dumitru SIN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Dan Nicolae NISTOR si intra Armando COOPER
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Laurențiu Nicolae CORBU
In minutul 61, schimbare, iese atacant Danijel SUBOTIĆ si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Armando COOPER
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș dreapta Luís Carlos Almada Soares PLATINI si intra Daudet N'DONGALA
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș defensiv Tomislav GOMELT si intra Robert Marian MOLDOVEANU
In minutul 71, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Lewis ENOH
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Dylan Armando FLORES Knowles si intra Laurențiu Daniel RUS

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.

Andrei CRISTEA 25’
26’ Diogo Ferreira SALOMÃO
1 - 0 Dylan FLORES 38’