Data disputării 22.09.2018 - 21:00
Stadion Ion Oblemenco
Localitatea Craiova
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Augustus Constantin (Rm Vâlcea)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 15000

Meciul din data 22.09.2018 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 15000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București).

CS Universitatea Craiova: Marius Ionuț BRICEAG, Mirko PIGLIACELLI, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Alexandru MATEIU, Ivan MARTIĆ, Elvir KOLJIĆ, Renato KELIĆ, Isaac DONKOR, Alexandru CICÂLDĂU, Cristian BĂRBUȚ, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: Laurențiu POPESCU, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Radoslav Bonchev DIMITROV, Andrei BURLACU, Florin GARDOȘ.

Viitorul Constanța: Ianis HAGI, Alexandru BUZBUCHI, Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Andrei Virgil CIOBANU, Bradley DE NOOIJER, Denis DRĂGUȘ, Mailson Duarte Lopes, Srdjan LUCHIN, Sebastian MLADEN, Ionuț Daniel VÂNĂ, Bogdan Ionuț ŢÂRU si rezervele: Andrei Viorel ARTEAN, Radu Ștefăniță BOBOC, Valentin Alexandru COJOCARU, Vlad Alexandru ACHIM, Lyes Hafid HOURI, Alexandru MĂŢAN, Mihai VODUŢ.

GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Elvir KOLJIĆ (atacant). In minutul 05 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Viitorul Constanța, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mailson Duarte Lopes si intra Mihai VODUŢ
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Elvir KOLJIĆ (atacant). In minutul 48 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Viitorul Constanța, scorul devine 2 - 0.
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Ianis HAGI
In minutul 61, schimbare, iese fundaș dreapta Sebastian MLADEN si intra Radu Ștefăniță BOBOC
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș central Valentin Mihai MIHĂILĂ si intra Nuno Miguel Monteiro ROCHA
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Renato KELIĆ
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Andrei BURLACU
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Sebastian MLADEN
In minutul 80, schimbare, iese extremă stânga Andrei Virgil CIOBANU si intra Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Mirko PIGLIACELLI
In minutul 87, schimbare, iese fundaș dreapta Ivan MARTIĆ si intra Radoslav Bonchev DIMITROV
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Tudor Cristian BĂLUȚĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

1 - 0 Elvir KOLJIĆ 05’
46’ Bogdan ŢÂRU
46’ Mailson LIMA
Mihai VODUŢ
2 - 0 Elvir KOLJIĆ 48’
56’ Ianis HAGI
61’ Sebastian MLADEN
Radu BOBOC
Valentin MIHĂILĂ
NUNO ROCHA
65’
Renato KELIĆ 69’
Cristian BĂRBUȚ
Andrei BURLACU
77’
79’ Sebastian MLADEN