Data disputării 30.09.2018 - 16:00
Stadion Gaz metan
Localitatea Mediaș
Arbitru Andrei Antonie (București)
Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare)
Arbitru observator Iosif Olah (Sf Gheorghe)
Observator Cristian Vasc (Tg Lăpuș)
Spectatori 2000

Meciul din data 30.09.2018 dintre echipele Gaz metan Mediaș si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Antonie (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare).

Gaz metan Mediaș: Luis AURELIO, Darius Dumitru OLARU, David CAIADO Dias, Răzvan Alin TRIF, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Antoni IVANOV, Carlos Manuel dos Santos FORTES, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Iulian Lucian CRISTEA, Valentin Iulian CREȚU, Marius Marcel CONSTANTIN si rezervele: Sorin Marian BUȘU, Alexandru BUZIUC, Ricardo Jorge Cecília BATISTA, YAZALDE Gomes Pinto, Mihai Iulian STANCU, Bradley DIALLO, Nasser CHAMED.

FC Politehnica Iași: Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Andrei CRISTEA, Dylan Armando FLORES Knowles, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Adriàn GALLEGO Arias, Alberto COBREA, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Kamer QAKA, Andrei Dumitru SIN, Ionuț Adrian CIOINAC si rezervele: Lewis ENOH, Daudet N'DONGALA, Patrick Mihai PETRE, Laurențiu Daniel RUS, Denis RUSU, Gabriel BOSOI, AGUINALDO Policarpo Mendes Veiga.

In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Darius Dumitru OLARU
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuţ Constantin PANŢÂRU
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Valentin Iulian CREȚU
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Carlos Manuel dos Santos FORTES
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Kamer QAKA
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș central Darius Dumitru OLARU si intra Nasser CHAMED
In minutul 72, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Laurențiu Daniel RUS
In minutul 72, schimbare, iese fundaș stânga Ionuţ Constantin PANŢÂRU si intra Laurențiu Daniel RUS
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș defensiv Kamer QAKA si intra Lewis ENOH
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Lewis ENOH
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Luís Carlos Almada Soares PLATINI
In minutul 79, schimbare, iese atacant Carlos Manuel dos Santos FORTES si intra YAZALDE Gomes Pinto
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Nasser CHAMED
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș central Dylan Armando FLORES Knowles si intra Daudet N'DONGALA
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei Dumitru SIN
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș dreapta David CAIADO Dias si intra Alexandru BUZIUC
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de ELY Ernesto Lopes FERNANDES (mijlocaș stânga). In minutul 90+1 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Politehnica Iași, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, David CAIADO Dias

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Gaz metan Mediaș.