Arbitri asistenţi Iulian Radu (București), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Octavian Goga (Brașov)
Spectatori 2000

Meciul din data 30.09.2018 dintre echipele FC Hermannstadt si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Tîrgu Mureș pe stadionul Transil. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Iulian Radu (București), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus).

FC Hermannstadt: Bruno CHALKIADAKIS, Petrișor Ionuț PETRESCU, Jordan N'KOLOLO, Nemanja MIJUSKOVIC, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Cătălin Vasile CĂBUZ, Vives Gabriel COMPANY, Ștefan Miluță BLĂNARU, Ilja ANTONOV, Daniel Vasile TĂTAR, Ionuț STOICA si rezervele: Cătălin PÂRVULESCU, Alexandru Adrian DANDEA, Răzvan BEGAN, Besart ABDURAHIMI, Bogdan Gheorghe RUSU, Juvhel Hama TSOUMOU, Tiberiu Andrei SEREDIUC.

Fotbal Club FCSB: Alexandru Constantin STAN, Florin Lucian TĂNASE, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Bogdan PLANIĆ, Ovidiu Marian POPESCU, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Dennis MAN, Florinel Teodor COMAN, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Romario Sandu BENZAR si rezervele: Raul Andrei RUSESCU, Andrei Daniel VLAD, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Mihai ROMAN I, Olimpiu Vasile MORUȚAN, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Lucian Ionuț FILIP.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Răzvan Ionuţ DÂLBEA (mijlocaș defensiv). In minutul 25 al partidei dintre FC Hermannstadt si Fotbal Club FCSB, FC Hermannstadt deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Ilja ANTONOV
In minutul 38, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ovidiu Marian POPESCU si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florin Lucian TĂNASE (mijlocaș central). In minutul 41 al partidei dintre FC Hermannstadt si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Florinel Teodor COMAN si intra FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Romario Sandu BENZAR
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (atacant). In minutul 57 al partidei dintre FC Hermannstadt si Fotbal Club FCSB, scorul devine 1 - 2.
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș dreapta Petrișor Ionuț PETRESCU si intra Besart ABDURAHIMI
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florin Lucian TĂNASE (mijlocaș central). In minutul 66 al partidei dintre FC Hermannstadt si Fotbal Club FCSB, scorul devine 1 - 3.
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș central Bruno CHALKIADAKIS si intra Juvhel Hama TSOUMOU
In minutul 76, schimbare, iese atacant Harlem-Eddy GNOHÉRÉ si intra Lucian Ionuț FILIP
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Daniel Vasile TĂTAR
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș stânga Jordan N'KOLOLO si intra Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Juvhel Hama TSOUMOU

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.