Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Vlad Bârleanu (București)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Marian Bucurescu (București)
Spectatori 2840

Meciul din data 07.10.2018 dintre echipele Dunărea Călărași si FC Voluntari se disputa in localitatea Călărași pe stadionul Ion Comșa. in fata a 2840 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Vlad Bârleanu (București).

Dunărea Călărași: Valentin Marius ALEXANDRU, Mediop NDIAYE, WALACE da Silva, Ionuț Eugen ȚENEA, Cătălin George STRATON, Cristian Nicuşor PUȘCAŞ, Silviu Gabriel PANĂ, Hamidou KEYTA, Baudoin Tshitungi Dieudonne KANDA, Denis ISPAS, Alin DOBROSAVLEVICI si rezervele: Alexandru BOURCEANU, Bogdan Daniel ȘANDRU, Gabriel Bogdan SIMION, Alexandru MUNTEANU, Valentin Dumitru MUNTEANU, Sacha CLÉMENCE, Cezar Andrei LUNGU.

FC Voluntari: Richard GADZE, Abdelhak BELAHMEUR, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Ion GHEORGHE, Robert George HODOROGEA, Aissa Bilal LAÏDOUNI, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Ionuț BALAUR si rezervele: Ivan ZGRABLIĆ, Alexandru Teofil CIUCUR, Gabriel Mihai DEAC, Alexandru TUDORIE, Alexandru Nicolae VLAD.

In minutul 07, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ionuț BALAUR
GOOOL! Gol marcat pentru Dunărea Călărași de Mediop NDIAYE (atacant). In minutul 34 al partidei dintre Dunărea Călărași si FC Voluntari, Dunărea Călărași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, WALACE da Silva
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Valentin Marius ALEXANDRU si intra Gabriel Bogdan SIMION
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș dreapta Baudoin Tshitungi Dieudonne KANDA si intra Alexandru MUNTEANU
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 70, schimbare, iese atacant Richard GADZE si intra Alexandru TUDORIE
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș stânga Hamidou KEYTA si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș stânga Ion GHEORGHE si intra Gabriel Mihai DEAC
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO (fundaș dreapta). In minutul 79 al partidei dintre Dunărea Călărași si FC Voluntari, FC Voluntari reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Mediop NDIAYE