Arbitri asistenţi Daniel Hulubei (Vaslui), Gabriel Bârjac (Zalău)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Valentin Mateescu (Ploiești)
Spectatori 2533

Meciul din data 27.10.2018 dintre echipele Fotbal Club FCSB si FC Voluntari se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 2533 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Hulubei (Vaslui), Gabriel Bârjac (Zalău).

Fotbal Club FCSB: Romario Sandu BENZAR, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Florinel Teodor COMAN, Lucian Ionuț FILIP, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Bogdan PLANIĆ, Mihai ROMAN I, Florin Lucian TĂNASE, Dennis MAN si rezervele: Daniel BENZAR, Antonio JAKOLIŠ, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Raul Andrei RUSESCU, Andrei Daniel VLAD.

FC Voluntari: Ionuț BALAUR, Abdelhak BELAHMEUR, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Richard GADZE, Ion GHEORGHE, Aissa Bilal LAÏDOUNI, Geoffrey MALFLEURY, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Igor ARMAŞ si rezervele: Nathan KABASELE, Alexandru Teofil CIUCUR, Robert George HODOROGEA, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Alexandru TUDORIE, Alexandru Nicolae VLAD.

In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Geoffrey MALFLEURY si intra Alexandru Teofil CIUCUR
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (atacant). In minutul 52 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Voluntari, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 71, schimbare, iese atacant Richard GADZE si intra Nathan KABASELE
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș stânga Florinel Teodor COMAN si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (atacant). In minutul 76 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Voluntari, scorul devine 2 - 0.
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Abdelhak BELAHMEUR si intra Alexandru TUDORIE
In minutul 82, schimbare, iese fundaș central Bogdan PLANIĆ si intra Antonio JAKOLIŠ
In minutul 84, schimbare, iese atacant Harlem-Eddy GNOHÉRÉ si intra Raul Andrei RUSESCU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Alexandru TUDORIE (rezervă). In minutul 85 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Voluntari, scorul devine 2 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

GADZE
46’ Geoffrey MALFLEURY
Alexandru CIUCUR
1 - 0 Harlem GNOHÉRÉ 52’
71’ Richard GADZE
Nathan KABASELE
Florinel COMAN
Olimpiu MORUȚAN
73’
2 - 0 Harlem GNOHÉRÉ 76’
80’ Abdelhak BELAHMEUR