Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Alexandru Cerei (Cluj)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Constantin Stătescu (București)
Spectatori 1500

Meciul din data 01.12.2018 dintre echipele Viitorul Constanța si Dinamo București se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Alexandru Cerei (Cluj).

Viitorul Constanța: Virgil Eugen GHIȚĂ, Ianis HAGI, Bradley DE NOOIJER, Denis DRĂGUȘ, Valentin Alexandru COJOCARU, Radu Ștefăniță BOBOC, Andrei Viorel ARTEAN, Vlad Alexandru ACHIM, Ionuț Daniel VÂNĂ, Mihai VODUŢ, Sebastian MLADEN si rezervele: Alexandru BUZBUCHI, Paul Alexandru IACOB, Andrei Virgil CIOBANU, Carlo CASAP, Srdjan LUCHIN, Alexandru MĂŢAN, Lyes Hafid HOURI.

Dinamo București: Vlad Alexandru OLTEANU, Daniel Iliuță POPA, Diogo Ferreira SALOMÃO, Deian Cristian SORESCU, Jaime Manuel PENEDO Cano, Mattia MONTINI, Giorgos KATSIKAS, Sergiu Cătălin HANCA, Armando COOPER, Rachid AÏT-ATMANE, Denis CIOBOTARIU si rezervele: Ivan PEŠIĆ, Simon Terwase ZENKE, Vlad Ionuț MUŢIU, Mihai Alexandru NEICUȚESCU, Dan Nicolae NISTOR, Ricardo Florin GRIGORE, Tomislav GOMELT.

GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Denis DRĂGUȘ (extremă stânga). In minutul 04 al partidei dintre Viitorul Constanța si Dinamo București, Viitorul Constanța deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Mattia MONTINI (atacant). In minutul 13 al partidei dintre Viitorul Constanța si Dinamo București, Dinamo București reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Vlad Alexandru OLTEANU
In minutul 32, jucatorul echipei Dinamo București, Vlad Alexandru OLTEANU a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Dinamo București ramane din minutul 32 in 10 jucatori.
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Armando COOPER
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Ianis HAGI (extremă dreapta). In minutul 37 al partidei dintre Viitorul Constanța si Dinamo București, scorul devine 2 - 1.
In minutul 38, schimbare, iese atacant Daniel Iliuță POPA si intra Ricardo Florin GRIGORE
In minutul 54, schimbare, iese atacant Mihai VODUŢ si intra Alexandru MĂŢAN
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Sebastian MLADEN
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș central Armando COOPER si intra Ivan PEŠIĆ
In minutul 68, schimbare, iese fundaș central Sebastian MLADEN si intra Andrei Virgil CIOBANU
In minutul 74, schimbare, iese extremă stânga Denis DRĂGUȘ si intra Lyes Hafid HOURI
In minutul 76, schimbare, iese atacant Mattia MONTINI si intra Mihai Alexandru NEICUȚESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Vlad Alexandru ACHIM (mijlocaș central). In minutul 77 al partidei dintre Viitorul Constanța si Dinamo București, scorul devine 3 - 1.
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Alexandru MĂŢAN
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Giorgos KATSIKAS

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa Viitorul Constanța.

1 - 1 13’ Mattia MONTINI
15’ Vlad OLTEANU
32’ Vlad OLTEANU
36’ Armando COOPER
2 - 1 Ianis HAGI 37’
38’ Daniel POPA
Ricardo GRIGORE
Mihai VODUŢ
Alexandru MĂŢAN
54’
Sebastian MLADEN 57’
59’ Armando COOPER
Ivan PEŠIĆ
Sebastian MLADEN
Andrei CIOBANU
68’
Denis DRĂGUȘ
Lyes HOURI
74’
76’ Mattia MONTINI
Mihai NEICUȚESCU
3 - 1 Vlad ACHIM 77’
Alexandru MĂŢAN 83’
86’ Giorgos KATSIKAS
4 - 1 Ianis HAGI 90’