Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Bogdan Buhuș (Bârlad)
Spectatori 1200

Meciul din data 30.11.2018 dintre echipele FC Politehnica Iași si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 1200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Bogdan Gheorghe (București).

FC Politehnica Iași: Ionuț Adrian CIOINAC, Kamer QAKA, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Marius Ovidiu MIHALACHE, Adriàn GALLEGO Arias, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Dylan Armando FLORES Knowles, Andrei CRISTEA, Moussa SANOH, Ștefan TÂRNOVANU, Andrei Dumitru SIN si rezervele: Patrick Mihai PETRE, Marius CHELARU, Narcis Iulian BĂDIC, Gabriel BOSOI, Lawson BEKUI, Alexandru Florian ZAHARIA, Denis RUSU.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Ibrahima TANDIA, Gabriel Cristian VAŞVARI, Stefan VELEV, Ousmane Diarassouba VIERA, Florin Bogdan ŞTEFAN, Marko SIMONOVSKI, Adrián RUS, Bryan NOUVIER, GABRIEL Rodrigues de Moura, FEJÉR Bela Csongor, Aleksandr KARNITSKIY si rezervele: Ionuț URSU, Daisuke Caumanday SATO, Dániel Bálint PROSSER, Roland NICZULY, Joseph MENSAH, Yasin HAMED, Attila László HADNAGY.

GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Gabriel Cristian VAŞVARI (mijlocaș central). In minutul 09 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Dylan Armando FLORES Knowles (mijlocaș central). In minutul 21 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, FC Politehnica Iași reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 57, schimbare, iese atacant Marko SIMONOVSKI si intra Daisuke Caumanday SATO
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș stânga Moussa SANOH si intra Alexandru Florian ZAHARIA
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Dylan Armando FLORES Knowles si intra Patrick Mihai PETRE
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Aleksandr KARNITSKIY
In minutul 75, schimbare, iese fundaș stânga Florin Bogdan ŞTEFAN si intra Attila László HADNAGY
In minutul 78, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Lawson BEKUI
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș dreapta Bryan NOUVIER si intra Joseph MENSAH

1 - 1 Dylan FLORES 21’
57’ Marko SIMONOVSKI
Daisuke SATO
Moussa SANOH
Alexandru Florian ZAHARIA
59’
Dylan FLORES
Patrick PETRE
71’
74’ Aleksandr KARNITSKIY