Arbitri asistenţi Bogdan Velicu (București), Alexandru Vodă (Alba Iulia)
Arbitru observator Dan Victor Berbecaru (Rm. Vâlcea)
Observator Iulius Nemțeanu (Ghermănești)
Spectatori 1500

Meciul din data 06.12.2018 dintre echipele Dunărea Călărași si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Călărași pe stadionul Ion Comșa. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Bogdan Velicu (București), Alexandru Vodă (Alba Iulia).

Dunărea Călărași: Alexandru MUNTEANU, Gaston Xavier MENDY, Cezar Andrei LUNGU, Georgian HONCIU, Filip GLIGOROV, Alin DOBROSAVLEVICI, Nicolae CARNAT, Sacha CLÉMENCE, Alexandru BOURCEANU, Aymen SOUDA, Alin Ioan ȘERONI si rezervele: Baudoin Tshitungi Dieudonne KANDA, Gabriel Bogdan SIMION, Valentin Dumitru MUNTEANU, Mediop NDIAYE, Stelian Nicolae CUCU, WALACE da Silva.

Astra Giurgiu: Denis ALIBEC, Florin BEJAN, Jacques ZOUA Daogari, Risto RADUNOVIĆ, Filip MRZLJAK, Azdren LLULLAKU, David Beniamin LAZAR, Djiman KOUKOU, Julien Antoine BÈGUE, Mike CESTOR Botuli, Mihai Ionuț BUTEAN si rezervele: Andrei TRUSESCU, Neluț Stelian ROȘU, MIGUEL José Oliveira Silva SANTOS, Moussa DIAKITE, Radu CHIRIAC, Ionuţ Ciprian BICEANU, Valentin GHEORGHE.

GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Filip MRZLJAK (mijlocaș central). In minutul 11 al partidei dintre Dunărea Călărași si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Julien Antoine BÈGUE (mijlocaș stânga). In minutul 18 al partidei dintre Dunărea Călărași si Astra Giurgiu, scorul devine 0 - 2.
In minutul 35, schimbare, iese fundaș dreapta Filip GLIGOROV si intra Mediop NDIAYE
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Nicolae CARNAT si intra Gabriel Bogdan SIMION
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Jacques ZOUA Daogari
In minutul 59, schimbare, iese atacant Jacques ZOUA Daogari si intra Moussa DIAKITE
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș stânga Georgian HONCIU si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Julien Antoine BÈGUE si intra Valentin GHEORGHE
GOOOL! Gol marcat pentru Dunărea Călărași de Mediop NDIAYE (rezervă). In minutul 71 al partidei dintre Dunărea Călărași si Astra Giurgiu, scorul devine 1 - 2.
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș dreapta Azdren LLULLAKU si intra Radu CRIŞAN
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Filip MRZLJAK

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Astra Giurgiu.

Mediop NDIAYE
35’
Nicolae CARNAT
Gabriel SIMION
46’
57’ Jacques ZOUA
59’ Jacques ZOUA
Moussa DIAKITE
Georgian HONCIU
Valentin MUNTEANU
65’
70’ Julien BÈGUE
Valentin V. GHEORGHE
1 - 2 Mediop NDIAYE 71’
90+1’ Azdren LLULLAKU