Arbitri asistenţi George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Gero Szabo (Cluj)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 500

Meciul din data 05.12.2018 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Gero Szabo (Cluj).

Gaz metan Mediaș: Valentin Iulian CREȚU, Roberto ROMEO, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Darius Dumitru OLARU, Carlos Manuel dos Santos FORTES, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Bradley DIALLO, Iulian Lucian CRISTEA, Marius Marcel CONSTANTIN, Sorin Marian BUȘU, Luis AURELIO si rezervele: Andre MICAEL Pereira, Paul Costeluș COSTEA, Alexandru BUZIUC, Ricardo Jorge Cecília BATISTA, Răzvan Alin TRIF, YAZALDE Gomes Pinto, Mihai Iulian STANCU.

Viitorul Constanța: Srdjan LUCHIN, Mihai VODUŢ, Ionuț Daniel VÂNĂ, Mailson Duarte Lopes, Virgil Eugen GHIȚĂ, Ianis HAGI, Denis DRĂGUȘ, Bradley DE NOOIJER, Valentin Alexandru COJOCARU, Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Andrei Viorel ARTEAN si rezervele: Alexandru MĂŢAN, Paul Alexandru IACOB, Lyes Hafid HOURI, Alexandru BUZBUCHI, Radu Ștefăniță BOBOC, Vlad Alexandru ACHIM, Andrei Virgil CIOBANU.

In minutul 25, Gaz metan Mediaș - Viitorul Constanța, scorul este 1 - 0. Autogol, inscris de Srdjan LUCHIN
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Denis DRĂGUȘ (extremă stânga). In minutul 31 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 38, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Marius Marcel CONSTANTIN. Gaz metan Mediaș va trebui sa trebui sa joace restul de 52 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Carlos Manuel dos Santos FORTES
In minutul 42, schimbare, iese atacant Carlos Manuel dos Santos FORTES si intra Răzvan Alin TRIF
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bradley DE NOOIJER
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Mailson Duarte Lopes si intra Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Srdjan LUCHIN si intra Andrei Virgil CIOBANU
In minutul 69, schimbare, iese extremă stânga Denis DRĂGUȘ si intra Lyes Hafid HOURI
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Lyes Hafid HOURI (rezervă). In minutul 74 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Viitorul Constanța, scorul devine 1 - 2.
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș dreapta Roberto ROMEO si intra YAZALDE Gomes Pinto
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Mihai VODUŢ
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Tudor Cristian BĂLUȚĂ
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Virgil Eugen GHIȚĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de YAZALDE Gomes Pinto (rezervă). In minutul 88 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Viitorul Constanța, Gaz metan Mediaș reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș central Darius Dumitru OLARU si intra Alexandru BUZIUC

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

Răzvan Alin TRIF
42’
44’ Bradley DE NOOIJER