Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), Vlad Bârleanu (București)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Octavian Goga (Brașov)
Spectatori 300

Meciul din data 20.12.2018 dintre echipele FC Botoșani si Dunărea Călărași se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), Vlad Bârleanu (București).

FC Botoșani: Hervin ONGENDA, George Andrei MIRON, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Lóránd Levente FÜLÖP, Diego FABBRINI, Andrei Andonie BURCĂ, Aristidis SOILEDIS, Mihaiță Alexandru ROMAN, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Andrei Alexandru PATACHE, Eduard PAP si rezervele: Andrei CHINDRIȘ, Martin FRAISL, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Enriko PAPA, Marian TÂRȘĂ, Nikola TRUJIĆ.

Dunărea Călărași: Filip GLIGOROV, Mediop NDIAYE, Gaston Xavier MENDY, Alexandru MUNTEANU, Gabriel POPA, Aymen SOUDA, WALACE da Silva, Georgian HONCIU, Alin DOBROSAVLEVICI, Lucian BUZAN, Alexandru BOURCEANU si rezervele: Valentin Dumitru MUNTEANU, Cezar Andrei LUNGU, Nicolae CARNAT, Stelian Nicolae CUCU, Sacha CLÉMENCE, Valentin Marius ALEXANDRU.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Hervin ONGENDA (extremă dreapta). In minutul 36 al partidei dintre FC Botoșani si Dunărea Călărași, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Lucian BUZAN si intra Nicolae CARNAT
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru MUNTEANU si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Gaston Xavier MENDY
In minutul 67, schimbare, iese atacant Mihaiță Alexandru ROMAN si intra Nikola TRUJIĆ
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Alexandru PATACHE
In minutul 70, schimbare, iese atacant Mediop NDIAYE si intra Valentin Marius ALEXANDRU
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș stânga Diego FABBRINI si intra Enriko PAPA
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș dreapta Lóránd Levente FÜLÖP si intra Marian TÂRȘĂ
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Marian TÂRȘĂ
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Valentin Marius ALEXANDRU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

1 - 0 Hervin ONGENDA 36’
46’ Lucian BUZAN
Nicolae CARNAT
57’ Alexandru MUNTEANU
Valentin MUNTEANU
65’ Gaston MENDY
Mihăiță ROMAN II
Nikola TRUJIĆ
67’
Andrei PATACHE 68’
70’ Mediop NDIAYE
Valentin ALEXANDRU
Diego FABBRINI
Enriko PAPA
72’
Lóránd FÜLÖP
marian_tarsa TÂRȘĂ
82’
marian_tarsa TÂRȘĂ 90+2’
90+4’ Valentin ALEXANDRU