Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Bogdan Buhuș (Vaslui)
Spectatori 1500

Meciul din data 01.02.2019 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Daniel Mitruți (Craiova).

Gaz metan Mediaș: ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Răzvan Alin TRIF, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Darius Dumitru OLARU, Antoni IVANOV, Iulian Lucian CRISTEA, Valentin Iulian CREȚU, Marius Marcel CONSTANTIN, Nasser CHAMED, Luis AURELIO, YAZALDE Gomes Pinto si rezervele: Roberto ROMEO, Pedro Amando Rafael MENDES, Andre MICAEL Pereira, Sebastian MAILAT, Ricardo Jorge Cecília BATISTA, Mario Junior RONDÓN Fernández.

Astra Giurgiu: Neluț Stelian ROȘU, Jacques ZOUA Daogari, Risto RADUNOVIĆ, Azdren LLULLAKU, David Beniamin LAZAR, Valentin GHEORGHE, Mihai Ionuț BUTEAN, Mike CESTOR Botuli, Claudiu BELU-IORDACHE, Florin BEJAN, ERICO Constantino da Silva si rezervele: Andrei TRUSESCU, MIGUEL José Oliveira Silva SANTOS, Romario Răzvan MOISE, Radu CRIŞAN, Constantin Cristian DIMA, Ionuţ Ciprian BICEANU, Silviu BALAURE.

In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, David Beniamin LAZAR
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, ERICO Constantino da Silva
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Mike CESTOR Botuli
In minutul 40, schimbare, iese fundaș dreapta ERICO Constantino da Silva si intra Ionuţ Ciprian BICEANU
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Nasser CHAMED (mijlocaș central). In minutul 45+1 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Astra Giurgiu, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș central Valentin GHEORGHE si intra Silviu BALAURE
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Florin BEJAN
In minutul 65, schimbare, iese atacant YAZALDE Gomes Pinto si intra Mario Junior RONDÓN Fernández
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Mihai Ionuț BUTEAN (mijlocaș central). In minutul 66 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș central Nasser CHAMED si intra Sebastian MAILAT
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Antoni IVANOV
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Risto RADUNOVIĆ
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Darius Dumitru OLARU
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș dreapta Darius Dumitru OLARU si intra Pedro Amando Rafael MENDES

LLULLAKU
21’ David LAZAR
22’ ERICO
23’ Mike CESTOR
40’ ERICO
Ionuţ BICEANU
1 - 0 Nasser CHAMED 45+1’
59’ Valentin V. GHEORGHE