Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Alexandru Cerei (Cluj)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)
Observator Paul Mincu (București)
Spectatori 2860

Meciul din data 04.02.2019 dintre echipele Dinamo București si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 2860 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Alexandru Cerei (Cluj).

Dinamo București: Sean McDERMOTT, Mattia MONTINI, Linas KLIMAVIČIUS, Reda JAADI, Ricardo Florin GRIGORE, Ioan Constantin FILIP, Naser ALIJI, Rachid AÏT-ATMANE, Dan Nicolae NISTOR, Simon Terwase ZENKE, Deian Cristian SORESCU si rezervele: Marco EHMANN, Jordan David MUSTOE, Vlad Ionuț MUŢIU, Geani Mihai CREȚU, Denis CIOBOTARIU, Daniel Iliuță POPA, Mamoutou N'DIAYE.

FC Politehnica Iași: Kamer QAKA, Denis RUSU, Moussa SANOH, Andrei Dumitru SIN, Patrick Mihai PETRE, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Florin GARDOȘ, Adriàn GALLEGO Arias, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Dylan Armando FLORES Knowles, Ionuț Adrian CIOINAC si rezervele: Alexandru Florian ZAHARIA, Lewis ENOH, Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Narcis Iulian BĂDIC, Gabriel BOSOI, Andrei BURLACU.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Mattia MONTINI (atacant). In minutul 07 al partidei dintre Dinamo București si FC Politehnica Iași, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ioan Constantin FILIP
In minutul 30, schimbare, iese fundaș dreapta Adriàn GALLEGO Arias si intra Gabriel BOSOI
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Linas KLIMAVIČIUS
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș central Rachid AÏT-ATMANE si intra Jordan David MUSTOE
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ricardo Florin GRIGORE
In minutul 61, schimbare, iese atacant Moussa SANOH si intra Andrei BURLACU
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga Simon Terwase ZENKE si intra Daniel Iliuță POPA
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Mattia MONTINI (atacant). In minutul 69 al partidei dintre Dinamo București si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 0.
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Dylan Armando FLORES Knowles si intra Lewis ENOH
In minutul 75, schimbare, iese atacant Mattia MONTINI si intra Mamoutou N'DIAYE
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Florin GARDOȘ
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Dan Nicolae NISTOR
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Kamer QAKA
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Daniel Iliuță POPA (rezervă). In minutul 90+3 al partidei dintre Dinamo București si FC Politehnica Iași, scorul devine 3 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Dinamo București.