1 - 0

CSM Politehnica Iași - Gaz metan Mediaș - 10.02.2019 English version
Data disputării 10.02.2019 - 18:30
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Constantin Țolea (Galați)
Spectatori 1500

Meciul din data 10.02.2019 dintre echipele FC Politehnica Iași si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București).

FC Politehnica Iași: Boris GARRÓS Torrent, Andrei Dumitru SIN, Willy Johnson SEMEDO, RUBÉN MIÑO PERALTA, Marius Ovidiu MIHALACHE, Florin GARDOȘ, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Dylan Armando FLORES Knowles, Andrei BURLACU, Gabriel BOSOI, Alexandru Florian ZAHARIA si rezervele: Denis RUSU, Patrick Mihai PETRE, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Narcis Iulian BĂDIC, Marius CHELARU, Lewis ENOH.

Gaz metan Mediaș: YAZALDE Gomes Pinto, Luis AURELIO, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Roberto ROMEO, Darius Dumitru OLARU, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Boubacar FOFANA, Antoni IVANOV, Iulian Lucian CRISTEA, Valentin Iulian CREȚU, Marius Marcel CONSTANTIN si rezervele: Răzvan Alin TRIF, Mario Junior RONDÓN Fernández, Andre MICAEL Pereira, Pedro Amando Rafael MENDES, Sebastian MAILAT, Nasser CHAMED, Ricardo Jorge Cecília BATISTA.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Alexandru Florian ZAHARIA (mijlocaș dreapta). In minutul 29 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Gaz metan Mediaș, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Boubacar FOFANA
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Iulian Lucian CRISTEA
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș defensiv Boubacar FOFANA si intra Nasser CHAMED
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei Dumitru SIN
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Valentin Iulian CREȚU
In minutul 76, schimbare, iese atacant YAZALDE Gomes Pinto si intra Mario Junior RONDÓN Fernández
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș stânga Andrei BURLACU si intra Ionuţ Constantin PANŢÂRU
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Darius Dumitru OLARU si intra Sebastian MAILAT
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Willy Johnson SEMEDO si intra Mădălin Licuţă MIHĂESCU
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Gabriel BOSOI
In minutul 87, schimbare, iese atacant Dylan Armando FLORES Knowles si intra Narcis Iulian BĂDIC
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, ELY Ernesto Lopes FERNANDES
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru Florian ZAHARIA
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, RUBÉN MIÑO PERALTA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.