FC Botoșani - FC Voluntari - 11.02.2019 English version
Data disputării 11.02.2019 - 17:00
Localitatea Botoșani
Arbitru George Rădulescu (București)
Arbitri asistenţi Marius Cristian Marchidanu (Brăila), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Ioan Mironaș (Piatra Neamț)
Spectatori 1500

Meciul din data 11.02.2019 dintre echipele FC Botoșani si FC Voluntari se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Cristian Marchidanu (Brăila), Mihai Marius Marica (Bistrița).

FC Botoșani: Andrei CHINDRIȘ, Andrei Andonie BURCĂ, Diego FABBRINI, Aristidis SOILEDIS, Mihaiță Alexandru ROMAN, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Hervin ONGENDA, Lossémy KARABOUÉ, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Eduard PAP si rezervele: Laurențiu Cosmin BUȘ, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Andrei Alexandru PATACHE, Enriko PAPA, Lóránd Levente FÜLÖP, Martin FRAISL.

FC Voluntari: Gabriel Mihai DEAC, Richard GADZE, Ion GHEORGHE, Ionuț BALAUR, Aissa Bilal LAÏDOUNI, Mircea Valentin LEASĂ, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Franco SIGNORELLI, Alexandru TUDORIE, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Igor ARMAŞ si rezervele: Jetmir KRASNIQI, Francis Florin BĂLAN, Adrian Ionuț BĂLAN, Răzvan Gabriel PETRARIU.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Mihaiță Alexandru ROMAN (atacant). In minutul 45+1 al partidei dintre FC Botoșani si FC Voluntari, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Hervin ONGENDA
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Aissa Bilal LAÏDOUNI
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Ioan DUMITRAȘ
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Laurențiu Cosmin BUȘ
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Franco SIGNORELLI si intra Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 79, schimbare, iese atacant Mihaiță Alexandru ROMAN si intra Lóránd Levente FÜLÖP
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș central Diego FABBRINI si intra Enriko PAPA
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Aristidis SOILEDIS
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru TUDORIE
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Răzvan Gabriel PETRARIU
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Eduard PAP

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

Hervin ONGENDA 54’
56’ Aissa Bilal LAÏDOUNI
Mihăiță ROMAN II 57’
Andrei DUMITRAȘ 59’
Cătălin GOLOFCA
Laurențiu BUȘ
70’
71’ Franco SIGNORELLI
Adrian BĂLAN
Mihăiță ROMAN II
Lóránd FÜLÖP
79’
Diego FABBRINI
Enriko PAPA
87’
Aristidis SOILEDIS 90+3’
90+3’ Alexandru TUDORIE
90+4’ Răzvan PETRARIU