Data disputării 10.02.2019 - 12:00
Stadion Ion Comșa
Localitatea Călărași
Arbitru Horia Gabriel Mladinovici (București)
Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Andrei Constantinescu (București)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Marcel Vasile (București)
Spectatori 3500

Meciul din data 10.02.2019 dintre echipele Dunărea Călărași si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Călărași pe stadionul Ion Comșa. in fata a 3500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horia Gabriel Mladinovici (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Andrei Constantinescu (București).

Dunărea Călărași: Srdjan LUCHIN, Ștefan Marinel VLĂDOIU, Aymen SOUDA, Gaston Xavier MENDY, Mediop NDIAYE, Alin DOBROSAVLEVICI, Georgian HONCIU, Hamidou KEYTA, Alexandru BOURCEANU, Nicolae CALANCEA, Abdelmajid Najib AMMARI si rezervele: Ianis Ilie STOICA, Gabriel POPA, Gabriel Bogdan SIMION, Valentin Dumitru MUNTEANU, Selim BEN DJEMIA.

Concordia Chiajna: Simon Moise MĂZĂRACHE, Alexandru Cristian ALBU, Joao MEIRA, Andrei Ovidiu MARC, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Ghislain GUESSAN, Nicușor FOTA, Nicolás Martín GOROBSOV, Alexandru Doru GREAB, Liassine CADAMURO Bentaïba, Marius Silviu ALEXE si rezervele: NIVALDO Alves Freitas Santos, Alessandro CAPARCO, Andrei RADU, Petre Daniel IVANOVICI, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Tha'er Fayed BAWAB.

In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Alexandru BOURCEANU
In minutul 26, Dunărea Călărași - Concordia Chiajna, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Concordia Chiajna de Ghislain GUESSAN
GOOOL! Gol marcat pentru Dunărea Călărași de Georgian HONCIU (mijlocaș central). In minutul 35 al partidei dintre Dunărea Călărași si Concordia Chiajna, Dunărea Călărași reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Joao MEIRA
In minutul 46, schimbare, iese extremă stânga Marius Silviu ALEXE si intra Jules ILOKI
In minutul 55, schimbare, iese extremă stânga Hamidou KEYTA si intra Daniel BENZAR
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Srdjan LUCHIN
In minutul 66, schimbare, iese atacant Simon Moise MĂZĂRACHE si intra Tha'er Fayed BAWAB
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Nicușor FOTA
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru BOURCEANU si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 83, schimbare, iese extremă dreapta Aymen SOUDA si intra Conor HENDERSON
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Alexandru Doru GREAB
In minutul 90+1, schimbare, iese extremă dreapta Ghislain GUESSAN si intra Petre Daniel IVANOVICI
GOOOL! Gol marcat pentru Dunărea Călărași de Abdelmajid Najib AMMARI (mijlocaș stânga). In minutul 90+4 al partidei dintre Dunărea Călărași si Concordia Chiajna, scorul devine 2 - 1.
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Abdelmajid Najib AMMARI

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Dunărea Călărași.

1 - 1 Georgian HONCIU 35’
43’ Joao MEIRA
46’ Marius ALEXE
Jules ILOKI
Hamidou KEYTA
Daniel BENZAR
55’
Srdjan LUCHIN 66’
66’ Simon MĂZĂRACHE
Tha'er BAWAB
70’ Nicușor FOTA
Alexandru BOURCEANU
Valentin MUNTEANU
76’
Aymen SOUDA
Conor HENDERSON
83’
88’ Alexandru GREAB
90+1’ Ghislain GUESSAN