Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), Marius Badea (Rm Vâlcea)
Arbitru observator Vasile Bratu (Slobozia)
Observator Ion Craiu (București)
Spectatori 4000

Meciul din data 23.02.2019 dintre echipele FC Politehnica Iași si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), Marius Badea (Rm Vâlcea).

FC Politehnica Iași: Andrei Dumitru SIN, RUBÉN MIÑO PERALTA, Laurențiu Daniel RUS, Patrick Mihai PETRE, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Marius Ovidiu MIHALACHE, Boris GARRÓS Torrent, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Florin GARDOȘ, Ionuț Adrian CIOINAC, Alexandru Florian ZAHARIA si rezervele: Filipe Guterres NASCIMENTO, Denis RUSU, Moussa SANOH, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Andrei BURLACU, Gabriel BOSOI.

CFR 1907 Cluj: Giedrius ARLAUSKIS, Damjan ĐOKOVIĆ, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Andrei Iosif MUREŞAN, Cristian Marian MANEA, Ádám LANG, Valentin Ionuţ COSTACHE, Emmanuel Juan CULIO, Ciprian Ioan DEAC, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Mihai Cătălin BORDEIANU si rezervele: George Marius ȚUCUDEAN, Claudiu Adrian Mihai PETRILA, Ionuț Andrei PETELEU, Thierry MOUTINHO, Ovidiu Ștefan HOBAN, Alexandru IONIŢĂ II, JESÚS Fernández Collado.

In minutul 06, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Emmanuel Juan CULIO
In minutul 17, jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Emmanuel Juan CULIO a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. CFR 1907 Cluj ramane din minutul 17 in 10 jucatori.
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ciprian Ioan DEAC
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Florian ZAHARIA si intra Filipe Guterres NASCIMENTO
In minutul 65, schimbare, iese extremă stânga Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Thierry MOUTINHO
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș defensiv Marius Ovidiu MIHALACHE si intra Moussa SANOH
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central Patrick Mihai PETRE si intra Andrei BURLACU
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Florin GARDOȘ
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș central Mihai Cătălin BORDEIANU si intra Ovidiu Ștefan HOBAN
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Thierry MOUTINHO
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei BURLACU
In minutul 90, schimbare, iese atacant Valentin Ionuţ COSTACHE si intra George Marius ȚUCUDEAN
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de George Marius ȚUCUDEAN (rezervă). In minutul 90+3 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

COSTACHE
06’ Emmanuel CULIO
17’ Emmanuel CULIO
43’ Ciprian DEAC
Alexandru Florian ZAHARIA
Filipe NASCIMENTO
60’
65’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN
Thierry Rua MOUTINHO
Ovidiu MIHALACHE
Moussa SANOH
74’
Patrick PETRE
Andrei BURLACU
80’
Florin GARDOȘ 80’
86’ Mihai BORDEIANU
Ovidiu HOBAN
87’ Mário CAMORA
88’ Thierry Rua MOUTINHO
Andrei BURLACU 89’
90’ Valentin COSTACHE