Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), Adrian Popescu (Craiova)
Arbitru observator Cornel Sorescu (Pitești)
Observator Marin Petrache (Săbăreni)
Spectatori 2500

Meciul din data 09.03.2019 dintre echipele CFR 1907 Cluj si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 2500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), Adrian Popescu (Craiova).

CFR 1907 Cluj: Mihai Cătălin BORDEIANU, Giedrius ARLAUSKIS, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, George Marius ȚUCUDEAN, Damjan ĐOKOVIĆ, Billel OMRANI, Andrei Iosif MUREŞAN, Cristian Marian MANEA, Ádám LANG, Ciprian Ioan DEAC, Emmanuel Juan CULIO si rezervele: Valentin Ionuţ COSTACHE, Ionuț Andrei PETELEU, JESÚS Fernández Collado, Alexandru IONIŢĂ II, Ovidiu Ștefan HOBAN, Thierry MOUTINHO.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Roland NICZULY, GABRIEL Rodrigues de Moura, Igor JOVANOVIC, Sebastian RUDOL, Daisuke Caumanday SATO, Ibrahima TANDIA, Gabriel Cristian VAŞVARI, Stefan VELEV, Ousmane Diarassouba VIERA, Florin Bogdan ŞTEFAN, Dylan Armando FLORES Knowles si rezervele: Attila László HADNAGY, Yasin HAMED, Aleksandr KARNITSKIY, Joseph MENSAH, FEJÉR Bela Csongor, Nicolae CARNAT.

GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de George Marius ȚUCUDEAN (atacant). In minutul 01 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, George Marius ȚUCUDEAN
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Sebastian RUDOL si intra Joseph MENSAH
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Gabriel Cristian VAŞVARI (mijlocaș defensiv). In minutul 48 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Daisuke Caumanday SATO
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Damjan ĐOKOVIĆ (mijlocaș dreapta). In minutul 57 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 2 - 1.
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Emmanuel Juan CULIO
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Damjan ĐOKOVIĆ
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Bogdan ŞTEFAN si intra Yasin HAMED
In minutul 68, schimbare, iese atacant George Marius ȚUCUDEAN si intra Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 70, jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Emmanuel Juan CULIO a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. CFR 1907 Cluj ramane din minutul 70 in 10 jucatori.
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș defensiv Gabriel Cristian VAŞVARI si intra Attila László HADNAGY
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Damjan ĐOKOVIĆ si intra Ovidiu Ștefan HOBAN
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Joseph MENSAH
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Attila László HADNAGY
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș central Mihai Cătălin BORDEIANU si intra Kévin BOLI
In minutul 90+2, jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Joseph MENSAH a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe ramane din minutul 90+2 in 10 jucatori.
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Igor JOVANOVIC
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Ciprian Ioan DEAC (extremă dreapta). In minutul 90+3 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 3 - 1.
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Dylan Armando FLORES Knowles

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

George ȚUCUDEAN 23’
46’ Sebastian RUDOL
Joseph MENSAH
1 - 1 48’ Gabriel VAȘVARI
56’ Daisuke SATO
2 - 1 Damjan ĐOKOVIĆ 57’
Emmanuel CULIO 60’
Damjan ĐOKOVIĆ 60’
65’ Florin ȘTEFAN
Yasin HAMED
George ȚUCUDEAN
Alexandru IONIȚĂ II
68’
Emmanuel CULIO 70’
78’ Gabriel VAȘVARI
Attila HADNAGY
Damjan ĐOKOVIĆ
Ovidiu HOBAN
81’
83’ Joseph MENSAH
86’ Attila HADNAGY
Mihai BORDEIANU
Kévin BOLI
90’
90+2’ Joseph MENSAH
90+2’ Igor JOVANOVIC
3 - 1 Ciprian DEAC 90+3’