Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Augustus Constantin (Rm Vâlcea)
Observator Adrian Ionescu (București)
Spectatori 14000

Meciul din data 10.03.2019 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 14000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

CS Universitatea Craiova: Alexandru MATEIU, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Mirko PIGLIACELLI, Ivan MARTIĆ, Elvir KOLJIĆ, Renato KELIĆ, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Stephan Leonard DRĂGHICI, Alexandru CICÂLDĂU, Cristian BĂRBUȚ, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: Isaac DONKOR, Carlos Manuel dos Santos FORTES, Radoslav Bonchev DIMITROV, Andrei CRISTEA, Marius Ionuț BRICEAG, Ovidiu Alexandru BIC, Laurențiu POPESCU.

Astra Giurgiu: Jacques ZOUA Daogari, ROMÁRIO Santos Pires, Risto RADUNOVIĆ, Filip MRZLJAK, Azdren LLULLAKU, David Beniamin LAZAR, Valentin GHEORGHE, Mihai Ionuț BUTEAN, Florin BEJAN, Julien Antoine BÈGUE, Mike CESTOR Botuli si rezervele: Neluț Stelian ROȘU, Romario Răzvan MOISE, MIGUEL José Oliveira Silva SANTOS, Silviu BALAURE, Ionuţ Ciprian BICEANU, Vahid HAMBO, ERICO Constantino da Silva.

GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Elvir KOLJIĆ (atacant). In minutul 18 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Astra Giurgiu, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Julien Antoine BÈGUE
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Ivan MARTIĆ
In minutul 44, schimbare, iese fundaș dreapta Ivan MARTIĆ si intra Radoslav Bonchev DIMITROV
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Julien Antoine BÈGUE si intra Neluț Stelian ROȘU
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Jacques ZOUA Daogari
In minutul 62, schimbare, iese atacant Azdren LLULLAKU si intra Silviu BALAURE
In minutul 70, schimbare, iese atacant Elvir KOLJIĆ si intra Carlos Manuel dos Santos FORTES
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Renato KELIĆ
In minutul 79, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Risto RADUNOVIĆ. Astra Giurgiu va trebui sa trebui sa joace restul de 11 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Valentin Mihai MIHĂILĂ
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Valentin Mihai MIHĂILĂ si intra Ovidiu Alexandru BIC
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Stephan Leonard DRĂGHICI
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș stânga Valentin GHEORGHE si intra Ionuţ Ciprian BICEANU
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, ROMÁRIO Santos Pires

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

1 - 0 Elvir KOLJIĆ 18’
27’ Julien BÈGUE
Ivan MARTIĆ 43’
Ivan MARTIĆ
Radoslav DIMITROV
44’
46’ Julien BÈGUE
Neluț ROȘU
60’ Jacques ZOUA
62’ Azdren LLULLAKU
Silviu BALAURE
Elvir KOLJIĆ
Carlos FORTES
70’
Renato KELIĆ 73’
79’ Risto RADUNOVIĆ
Valentin MIHĂILĂ 80’
Valentin MIHĂILĂ
Ovidiu BIC
83’
Stephan DRĂGHICI 84’
86’ Valentin V. GHEORGHE