Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 8783

Meciul din data 11.03.2019 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Viitorul Constanța se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 8783 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare).

Fotbal Club FCSB: Florin Lucian TĂNASE, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Adrian Ioan HORA, Iulian Lucian CRISTEA, Lucian Ionuț FILIP, Florinel Teodor COMAN, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Romario Sandu BENZAR si rezervele: Florentin MATEI, Andrei Daniel VLAD, Adrian Marius STOIAN, Mihai ROMAN I, Raul Andrei RUSESCU, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ.

Viitorul Constanța: Ionuț Daniel VÂNĂ, Sebastian MLADEN, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Lyes Hafid HOURI, Ianis HAGI, Virgil Eugen GHIȚĂ, Valentin Alexandru COJOCARU, Bradley DE NOOIJER, Denis DRĂGUȘ, Andreas Cristian CALCAN, Tudor Cristian BĂLUȚĂ si rezervele: Vlad Alexandru ACHIM, Carlo CASAP, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Árpád Ors György TORDAI, ERIC de Oliveira Pereira, Radu Ștefăniță BOBOC, Andrei Viorel ARTEAN.

GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Andreas Cristian CALCAN (extremă dreapta). In minutul 15 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Mihai Alexandru BĂLAȘA
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Sebastian MLADEN
In minutul 35, schimbare, iese fundaș dreapta Sebastian MLADEN si intra Radu Ștefăniță BOBOC
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Ionuț ŢÂRU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florinel Teodor COMAN (mijlocaș stânga). In minutul 40 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Viitorul Constanța, Fotbal Club FCSB reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Dragoş Ionuţ NEDELCU si intra Florentin MATEI
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Lucian Ionuț FILIP
In minutul 56, schimbare, iese extremă stânga Denis DRĂGUȘ si intra Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO
In minutul 62, schimbare, iese extremă dreapta Andreas Cristian CALCAN si intra Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Romario Sandu BENZAR
In minutul 65, Fotbal Club FCSB - Viitorul Constanța, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru Viitorul Constanța de Ianis HAGI
In minutul 66, schimbare, iese atacant Adrian Ioan HORA si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș dreapta Olimpiu Vasile MORUȚAN si intra Raul Andrei RUSESCU
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Florinel Teodor COMAN
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Ionuț Daniel VÂNĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Viitorul Constanța.

Mihai BĂLAȘA 17’
30’ Sebastian MLADEN
35’ Sebastian MLADEN