Arbitri asistenţi Bogdan Gheorghe (București), Bogdan Velicu (București)
Arbitru observator Costin Ioan Toma (Piatra Neamț)
Observator Marcel Vasile (București)
Spectatori 1800

Meciul din data 31.03.2019 dintre echipele FC Politehnica Iași si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 1800 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ionuț Coza (Cernica - If) impreuna cu arbitrii asistenti Bogdan Gheorghe (București), Bogdan Velicu (București).

FC Politehnica Iași: Andrei BURLACU, Ionuț Adrian CIOINAC, Andrei Dumitru SIN, Moussa SANOH, Laurențiu Daniel RUS, RUBÉN MIÑO PERALTA, Filipe Guterres NASCIMENTO, Marius Ovidiu MIHALACHE, Florin GARDOȘ, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Narcis Iulian BĂDIC si rezervele: Gabriel BOSOI, João Tiago ALMEIDA TEIXEIRA, Willy Johnson SEMEDO, Denis RUSU, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Lewis ENOH, Kamer QAKA.

Gaz metan Mediaș: Ionuț Justinian LARIE, Sorin Marian BUȘU, David CAIADO Dias, Nasser CHAMED, Valentin Iulian CREȚU, Boubacar FOFANA, Sebastian MAILAT, Andre MICAEL Pereira, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Mario Junior RONDÓN Fernández, Luis AURELIO si rezervele: Marius Marcel CONSTANTIN, Antoni IVANOV, Ricardo Jorge Cecília BATISTA, Pedro Amando Rafael MENDES, Darius Dumitru OLARU, Marian PLEAȘCĂ, YAZALDE Gomes Pinto.

GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Mario Junior RONDÓN Fernández (atacant). In minutul 50 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Sorin Marian BUȘU
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Luis AURELIO (mijlocaș defensiv). In minutul 54 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Gaz metan Mediaș, scorul devine 0 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Moussa SANOH (mijlocaș dreapta). In minutul 58 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Gaz metan Mediaș, scorul devine 1 - 2.
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș stânga Filipe Guterres NASCIMENTO si intra Willy Johnson SEMEDO
In minutul 59, schimbare, iese fundaș stânga Narcis Iulian BĂDIC si intra Lewis ENOH
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Narcis Iulian BĂDIC
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș central Nasser CHAMED si intra Antoni IVANOV
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Willy Johnson SEMEDO
In minutul 73, schimbare, iese atacant Andrei BURLACU si intra Ionuţ Constantin PANŢÂRU
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Florin GARDOȘ
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș stânga Sebastian MAILAT si intra Darius Dumitru OLARU
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș dreapta David CAIADO Dias si intra Marius Marcel CONSTANTIN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

0 - 1 50’ Mario RONDÓN
53’ Sorin BUŞU
0 - 2 54’ Luis AURELIO
1 - 2 Moussa SANOH 58’
Filipe NASCIMENTO
Willy Johnson SEMEDO
59’
Narcis BĂDIC
Lewis ENOH
59’
Narcis BĂDIC 61’
61’ Nasser CHAMED
Antoni IVANOV
Willy Johnson SEMEDO 61’
Andrei BURLACU
Ionuţ PANŢÂRU
73’
Florin GARDOȘ 75’
80’ Sebastian MAILAT