Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Stelian Slabu (Brașov)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Imilian Șerbănică (București)
Spectatori 1011

Meciul din data 29.03.2019 dintre echipele Dinamo București si FC Hermannstadt se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 1011 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Stelian Slabu (Brașov).

Dinamo București: Parfait MANDANDA, Linas KLIMAVIČIUS, Ioan Constantin FILIP, Damien DUSSAUT, Denis CIOBOTARIU, Naser ALIJI, Simon Terwase ZENKE, Deian Cristian SORESCU, Athanasios PAPAZOGLOU, Dan Nicolae NISTOR, Mattia MONTINI si rezervele: Rachid AÏT-ATMANE, Aleksandru Robert LONGHER, Ricardo Florin GRIGORE, Vlad Ionuț MUŢIU, Ionuț Daniel ȘERBAN, Mamoutou N'DIAYE.

FC Hermannstadt: Toma NIGA, Petrișor Ionuț PETRESCU, Cătălin PÂRVULESCU, Ionuț STOICA, Juvhel Hama TSOUMOU, Daniel Vasile TĂTAR, Daniel OFFENBACHER, Alexandru MĂŢEL, Nemanja MIJUSKOVIC, Filip JAZVIĆ, Răzvan Ionuţ DÂLBEA si rezervele: Claudiu PAMFILE, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Ivan LENDRIĆ, Lucian Mihai DUMITRIU, Cătălin Vasile CĂBUZ, Ștefan Miluță BLĂNARU.

In minutul 07, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Dan Nicolae NISTOR
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Mattia MONTINI (atacant). In minutul 12 al partidei dintre Dinamo București si FC Hermannstadt, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Linas KLIMAVIČIUS (fundaș central). In minutul 16 al partidei dintre Dinamo București si FC Hermannstadt, scorul devine 2 - 0.
In minutul 22, schimbare, iese fundaș central Nemanja MIJUSKOVIC si intra Ștefan Miluță BLĂNARU
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Cătălin PÂRVULESCU
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Deian Cristian SORESCU
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Daniel OFFENBACHER
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Simon Terwase ZENKE si intra Mamoutou N'DIAYE
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș dreapta Petrișor Ionuț PETRESCU si intra Claudiu PAMFILE
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Damien DUSSAUT
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș stânga Daniel OFFENBACHER si intra Ivan LENDRIĆ
In minutul 81, schimbare, iese atacant Mattia MONTINI si intra Rachid AÏT-ATMANE
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș central Dan Nicolae NISTOR si intra Ricardo Florin GRIGORE

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Dinamo București.

2 - 0 Linas KLIMAVIČIUS 16’
22’ Nemanja MIJUSKOVIC
Ștefan BLĂNARU
23’ Cătălin PÂRVULESCU
Deian SORESCU 38’
49’ Daniel OFFENBACHER
Simon ZENKE
Mamoutou N'DIAYE
60’
69’ Petrișor PETRESCU
Claudiu PAMFILE
Damien DUSSAUT 70’
75’ Daniel OFFENBACHER