Arbitri asistenţi Mihai Marius Marica (Bistrița), Bogdan Velicu (București)
Arbitru observator Florin Hîncu (Brașov)
Observator Adrian Ionescu (București)
Spectatori 1146

Meciul din data 05.04.2019 dintre echipele Dinamo București si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Dinamo. in fata a 1146 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Mihai Marius Marica (Bistrița), Bogdan Velicu (București).

Dinamo București: Naser ALIJI, Denis CIOBOTARIU, Simon Terwase ZENKE, Deian Cristian SORESCU, Athanasios PAPAZOGLOU, Dan Nicolae NISTOR, Mattia MONTINI, Parfait MANDANDA, Linas KLIMAVIČIUS, Ioan Constantin FILIP, Damien DUSSAUT si rezervele: Mamoutou N'DIAYE, Ionuț Daniel ȘERBAN, Vlad Ionuț MUŢIU, Reda JAADI, Ricardo Florin GRIGORE.

Concordia Chiajna: Marian CRISTESCU, Nicușor FOTA, Nicolás Martín GOROBSOV, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Marius Silviu ALEXE, Georgios KOUTROUBIS, Andrei Ovidiu MARC, Milan KOCIĆ, Adrian ROPOTAN, Victor Teodor RÂMNICEANU, Tha'er Fayed BAWAB si rezervele: Petre Daniel IVANOVICI, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Liassine CADAMURO Bentaïba, Alexandru Doru GREAB, NIVALDO Alves Freitas Santos, Alexandru STĂNICĂ, Alexandru Cristian ALBU.

In minutul 12, schimbare, iese fundaș central Linas KLIMAVIČIUS si intra Ricardo Florin GRIGORE
In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Simon Terwase ZENKE
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Nicolás Martín GOROBSOV
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Athanasios PAPAZOGLOU (atacant). In minutul 29 al partidei dintre Dinamo București si Concordia Chiajna, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Damien DUSSAUT
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Athanasios PAPAZOGLOU (atacant). In minutul 48 al partidei dintre Dinamo București si Concordia Chiajna, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Simon Terwase ZENKE (mijlocaș dreapta). In minutul 56 al partidei dintre Dinamo București si Concordia Chiajna, scorul devine 3 - 0.
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș dreapta Adrian ROPOTAN si intra Alexandru Cristian ALBU
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș central Nicolás Martín GOROBSOV si intra NIVALDO Alves Freitas Santos
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Simon Terwase ZENKE si intra Reda JAADI
In minutul 64, schimbare, iese extremă dreapta Milan KOCIĆ si intra Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș central Ioan Constantin FILIP si intra Mamoutou N'DIAYE
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Petre Daniel IVANOVICI (rezervă). In minutul 69 al partidei dintre Dinamo București si Concordia Chiajna, scorul devine 3 - 1.
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Alexandru Cristian ALBU
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Reda JAADI
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, NIVALDO Alves Freitas Santos
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Tha'er Fayed BAWAB (atacant). In minutul 90+3 al partidei dintre Dinamo București si Concordia Chiajna, scorul devine 3 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Dinamo București.

Ricardo GRIGORE
12’
Simon ZENKE 19’
22’ Nicolás GOROBSOV
1 - 0 Athanasios PAPAZOGLOU 29’
Damien DUSSAUT 40’
2 - 0 Athanasios PAPAZOGLOU 48’
3 - 0 Simon ZENKE 56’
59’ Adrian ROPOTAN
Alexandru ALBU
59’ Nicolás GOROBSOV