Arbitri asistenţi Daniel Mitruți (Craiova), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Iosif Olah (Sf Gheorghe)
Observator Romulus Gabor (Hunedoara)
Spectatori 50

Meciul din data 06.04.2019 dintre echipele FC Hermannstadt si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Pitești pe stadionul Nicolae Dobrin. in fata a 50 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Dima (București) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți (Craiova), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova).

FC Hermannstadt: Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Cătălin Vasile CĂBUZ, Ștefan Miluță BLĂNARU, Petrișor Ionuț PETRESCU, Juvhel Hama TSOUMOU, Daniel Vasile TĂTAR, Ionuț STOICA, Cătălin PÂRVULESCU, Filip JAZVIĆ, Daniel OFFENBACHER, Alexandru MĂŢEL si rezervele: Lucian Mihai DUMITRIU, Florin Dorin ACSINTE, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Claudiu PAMFILE, Toma NIGA.

FC Politehnica Iași: Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Florin GARDOȘ, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Laurențiu Daniel RUS, Denis RUSU, Moussa SANOH, Andrei Dumitru SIN, João Tiago ALMEIDA TEIXEIRA, Ionuț Adrian CIOINAC, Andrei BURLACU si rezervele: Adriàn GALLEGO Arias, Boris GARRÓS Torrent, RUBÉN MIÑO PERALTA, Willy Johnson SEMEDO, Ionuț Francisc CRISTEA, Gabriel BOSOI.

In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, João Tiago ALMEIDA TEIXEIRA
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Daniel OFFENBACHER
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de João Tiago ALMEIDA TEIXEIRA (mijlocaș central). In minutul 56 al partidei dintre FC Hermannstadt si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș dreapta Petrișor Ionuț PETRESCU si intra Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș central Daniel OFFENBACHER si intra Lucian Mihai DUMITRIU
In minutul 70, schimbare, iese atacant Andrei BURLACU si intra Mario Rafaelo PIPOȘ
In minutul 74, schimbare, iese atacant Juvhel Hama TSOUMOU si intra Claudiu PAMFILE
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș dreapta Luís Carlos Almada Soares PLATINI si intra Boris GARRÓS Torrent
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș stânga Moussa SANOH si intra Gabriel BOSOI
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Cătălin PÂRVULESCU
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Alexandru MĂŢEL

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.

BURLACU
40’ João Tiago ALMEIDA TEIXEIRA