Data disputării 07.04.2019 - 17:30
Stadion Gaz metan
Localitatea Mediaș
Arbitru Marcel Bârsan (București)
Arbitri asistenţi Alexandru Vodă (Alba Iulia), Marius Cristian Marchidanu (Brăila)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Ioan Bogdan (Arad)
Spectatori 1500

Meciul din data 07.04.2019 dintre echipele Gaz metan Mediaș si FC Botoșani se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Vodă (Alba Iulia), Marius Cristian Marchidanu (Brăila).

Gaz metan Mediaș: Luis AURELIO, Sorin Marian BUȘU, David CAIADO Dias, Nasser CHAMED, Marius Marcel CONSTANTIN, Boubacar FOFANA, Ionuț Justinian LARIE, Darius Dumitru OLARU, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Roberto ROMEO, Mario Junior RONDÓN Fernández si rezervele: Ricardo Jorge Cecília BATISTA, YAZALDE Gomes Pinto, Bradley DIALLO, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Sebastian MAILAT, Andre MICAEL Pereira, Antoni IVANOV.

FC Botoșani: Hervin ONGENDA, Martin FRAISL, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Lossémy KARABOUÉ, George Andrei MIRON, Răzvan Constantin OAIDĂ, Andrei Alexandru PATACHE, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Mihaiță Alexandru ROMAN, Aristidis SOILEDIS, Andrei Andonie BURCĂ si rezervele: Laurențiu Cosmin BUȘ, Lóránd Levente FÜLÖP, Marcel HOLZMANN, Eduard PAP, Enriko PAPA, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Marian TÂRȘĂ.

GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Ionuț Justinian LARIE (fundaș central). In minutul 13 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Botoșani, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 33, schimbare, iese fundaș dreapta Roberto ROMEO si intra Bradley DIALLO
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Nasser CHAMED
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș stânga Nasser CHAMED si intra ELY Ernesto Lopes FERNANDES
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș central Lossémy KARABOUÉ si intra Enriko PAPA
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Enriko PAPA
In minutul 65, schimbare, iese atacant Mihaiță Alexandru ROMAN si intra Lóránd Levente FÜLÖP
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Luis AURELIO
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Sorin Marian BUȘU
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central David CAIADO Dias si intra Antoni IVANOV
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș defensiv Răzvan Constantin OAIDĂ si intra Laurențiu Cosmin BUȘ
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Darius Dumitru OLARU (mijlocaș dreapta). In minutul 90+3 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Botoșani, scorul devine 2 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

Bradley DIALLO
33’
Nasser CHAMED 50’
Nasser CHAMED
ELY FERNANDES
58’
59’ Lossémy KARABOUÉ
Enriko PAPA
59’ Enriko PAPA
65’ Mihăiță ROMAN II