Data disputării 14.04.2019 - 18:00
Stadion Anghel Iordănescu
Localitatea Voluntari
Arbitru George Cătălin Găman (Craiova)
Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Nicolae Marodin (București)
Observator Ion Craiu (București)
Spectatori 150

Meciul din data 14.04.2019 dintre echipele FC Voluntari si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 150 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Mihai Marius Marica (Bistrița).

FC Voluntari: Aissa Bilal LAÏDOUNI, Ion GHEORGHE, Richard GADZE, Gabriel Mihai DEAC, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Ionuț BALAUR, Igor ARMAŞ, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Alexandru TUDORIE, Alexandru Nicolae VLAD, Alexandru Ilie RĂUŢĂ si rezervele: Adrian Ionuț BĂLAN, Doru POPADIUC, Bozhidar Konstantinov MITREV, Robert George HODOROGEA, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Adriano RUSSO, Adelin Shiva PÂRCĂLABU.

Gaz metan Mediaș: Boubacar FOFANA, Ionuț Justinian LARIE, Sebastian MAILAT, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Mario Junior RONDÓN Fernández, YAZALDE Gomes Pinto, Valentin Iulian CREȚU, Marius Marcel CONSTANTIN, Mite CIKARSKI, Luis AURELIO, David CAIADO Dias si rezervele: Andre MICAEL Pereira, Antoni IVANOV, Bradley DIALLO, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Paul Costeluș COSTEA, Nasser CHAMED, Ricardo Jorge Cecília BATISTA.

In minutul 04, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de David CAIADO Dias (mijlocaș stânga). In minutul 13 al partidei dintre FC Voluntari si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Alexandru Nicolae VLAD (fundaș stânga). In minutul 38 al partidei dintre FC Voluntari si Gaz metan Mediaș, FC Voluntari reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Boubacar FOFANA
In minutul 61, schimbare, iese atacant YAZALDE Gomes Pinto si intra Antoni IVANOV
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Mihai DEAC si intra Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș stânga David CAIADO Dias si intra Nasser CHAMED
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Mario Junior RONDÓN Fernández (mijlocaș central). In minutul 79 al partidei dintre FC Voluntari si Gaz metan Mediaș, scorul devine 1 - 2.
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș defensiv Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș central Mario Junior RONDÓN Fernández si intra ELY Ernesto Lopes FERNANDES

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

1 - 1 Alexandru VLAD 38’
55’ Boubacar FOFANA
61’ YAZALDE
Antoni IVANOV
Gabriel Mihai DEAC
RICARDINHO
70’
76’ David CAIADO
Nasser CHAMED
1 - 2 79’ Mario RONDÓN
Mihai CĂPĂȚÂNĂ
Adrian BĂLAN
84’
84’ Marius CONSTANTIN