Data disputării 12.04.2019 - 21:00
Stadion Emil Alexandrescu
Localitatea Iași
Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Andrei Constantinescu (București), Imre-Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Bogdan Buhuș (Bârlad)
Spectatori 3500

Meciul din data 12.04.2019 dintre echipele FC Politehnica Iași si Dinamo București se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 3500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Andrei Constantinescu (București), Imre-Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe).

FC Politehnica Iași: Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Andrei Dumitru SIN, Denis RUSU, Moussa SANOH, Laurențiu Daniel RUS, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Marius Ovidiu MIHALACHE, Florin GARDOȘ, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Ionuț Adrian CIOINAC, João Tiago ALMEIDA TEIXEIRA si rezervele: Willy Johnson SEMEDO, RUBÉN MIÑO PERALTA, Kamer QAKA, Filipe Guterres NASCIMENTO, Mario Rafaelo PIPOȘ, Ionuț Francisc CRISTEA, Gabriel BOSOI.

Dinamo București: Facundo MALLO Blanco, Deian Cristian SORESCU, Athanasios PAPAZOGLOU, Dan Nicolae NISTOR, Mattia MONTINI, Vlad Ionuț MUŢIU, Elvis KABASHI, Reda JAADI, Damien DUSSAUT, Denis CIOBOTARIU, Naser ALIJI si rezervele: Simon Terwase ZENKE, Ionuț Daniel ȘERBAN, Mamoutou N'DIAYE, Parfait MANDANDA, Nabil JAADI, Ricardo Florin GRIGORE, Alexandre Domingos CHRISTOVÃO M'Futila.

In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Moussa SANOH
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Reda JAADI
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Deian Cristian SORESCU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Elvis KABASHI si intra Mamoutou N'DIAYE
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Laurențiu Daniel RUS
In minutul 52, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ionuț Adrian CIOINAC si intra Filipe Guterres NASCIMENTO
In minutul 52, FC Politehnica Iași - Dinamo București, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Dinamo București de Dan Nicolae NISTOR
In minutul 63, jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Moussa SANOH a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Politehnica Iași ramane din minutul 63 in 10 jucatori.
In minutul 68, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Dinamo București, Reda JAADI. Dinamo București va trebui sa trebui sa joace restul de 22 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Mattia MONTINI
In minutul 71, schimbare, iese fundaș central Florin GARDOȘ si intra Kamer QAKA
In minutul 73, schimbare, iese atacant Mattia MONTINI si intra Nabil JAADI
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș stânga Ionuţ Constantin PANŢÂRU si intra Mario Rafaelo PIPOȘ
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Kamer QAKA
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Deian Cristian SORESCU si intra Alexandre Domingos CHRISTOVÃO M'Futila
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Vlad Ionuț MUŢIU
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Naser ALIJI

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Dinamo București.