Data disputării 21.04.2019 - 21:00
Stadion Central
Localitatea Ovidiu
Arbitru Marius Avram (București)
Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Andrei Constantinescu (București)
Arbitru observator Dan Victor Berbecaru (Rm Vâlcea)
Observator Paul Cazan (București)
Spectatori 4500

Meciul din data 21.04.2019 dintre echipele Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 4500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Andrei Constantinescu (București).

Viitorul Constanța: Andrei Virgil CIOBANU, Andreas Cristian CALCAN, Vlad Alexandru ACHIM, Bradley DE NOOIJER, Ionuț Daniel VÂNĂ, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Sebastian MLADEN, Ianis HAGI, Virgil Eugen GHIȚĂ, George Dănuț GANEA, Valentin Alexandru COJOCARU si rezervele: Carlo CASAP, Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Radu Ștefăniță BOBOC, Lyes Hafid HOURI, ERIC de Oliveira Pereira, Denis DRĂGUȘ, Árpád Ors György TORDAI.

Fotbal Club FCSB: Adrian Ioan HORA, Dennis MAN, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Bogdan PLANIĆ, Florin Lucian TĂNASE, Iulian Lucian CRISTEA, Lucian Ionuț FILIP, Florinel Teodor COMAN, Romario Sandu BENZAR, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN si rezervele: Marko MOMČILOVIĆ, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Mihai ROMAN I, Raul Andrei RUSESCU, Andrei Daniel VLAD, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ.

In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Romario Sandu BENZAR
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 46, schimbare, iese extremă stânga George Dănuț GANEA si intra Denis DRĂGUȘ
In minutul 50, schimbare, iese mijlocaș stânga Florinel Teodor COMAN si intra FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 56, schimbare, iese atacant Adrian Ioan HORA si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 57, schimbare, iese fundaș stânga Bradley DE NOOIJER si intra Radu Ștefăniță BOBOC
In minutul 62, jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Romario Sandu BENZAR a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Fotbal Club FCSB ramane din minutul 62 in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (rezervă). In minutul 69 al partidei dintre Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 70, schimbare, iese extremă dreapta Andreas Cristian CALCAN si intra ERIC de Oliveira Pereira
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 75, jucatorul echipei Viitorul Constanța, Vlad Alexandru ACHIM a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Viitorul Constanța ramane din minutul 75 in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Ianis HAGI (atacant). In minutul 80 al partidei dintre Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB, Viitorul Constanța reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.