Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Adrian Popescu (Craiova)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)
Observator Octavian Goga (Brașov)
Spectatori 8412

Meciul din data 29.04.2019 dintre echipele CFR 1907 Cluj si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 8412 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Adrian Popescu (Craiova).

CFR 1907 Cluj: Kévin BOLI, Giedrius ARLAUSKIS, Damjan ĐOKOVIĆ, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Billel OMRANI, Cristian Marian MANEA, Ciprian Ioan DEAC, Emmanuel Juan CULIO, Valentin Ionuţ COSTACHE, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Mihai Cătălin BORDEIANU si rezervele: Cristian Ionuț BUD, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Ionuț Andrei PETELEU, Andrei Iosif MUREŞAN, JESÚS Fernández Collado, Thierry MOUTINHO.

Viitorul Constanța: Virgil Eugen GHIȚĂ, Valentin Alexandru COJOCARU, Bradley DE NOOIJER, Denis DRĂGUȘ, Ianis HAGI, Lyes Hafid HOURI, Sebastian MLADEN, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Ionuț Daniel VÂNĂ, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Tudor Cristian BĂLUȚĂ si rezervele: Andrei Virgil CIOBANU, ERIC de Oliveira Pereira, George Dănuț GANEA, Radu Ștefăniță BOBOC, Paul Alexandru IACOB, Árpád Ors György TORDAI, Vlad Alexandru ACHIM.

In minutul 06, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Ionuț ŢÂRU
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO (atacant). In minutul 14 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Tudor Cristian BĂLUȚĂ
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Denis DRĂGUȘ
In minutul 46, schimbare, iese extremă stânga Denis DRĂGUȘ si intra Andrei Virgil CIOBANU
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Mário Jorge Malico Paulino CAMORA (fundaș stânga). In minutul 57 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Viitorul Constanța, CFR 1907 Cluj reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 64, schimbare, iese atacant Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO si intra Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 64, schimbare, iese extremă stânga Valentin Ionuţ COSTACHE si intra Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 67, CFR 1907 Cluj - Viitorul Constanța, scor 2 - 1, gol din penalty transformat pentru CFR 1907 Cluj de Emmanuel Juan CULIO
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Ionuț Daniel VÂNĂ si intra George Dănuț GANEA
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento (fundaș central). In minutul 74 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Viitorul Constanța, scorul devine 3 - 1.
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Lyes Hafid HOURI
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș dreapta Damjan ĐOKOVIĆ si intra Andrei Iosif MUREŞAN
In minutul 84, schimbare, iese extremă dreapta Ciprian Ioan DEAC si intra Thierry MOUTINHO

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa CFR 1907 Cluj.