Arbitri asistenţi Bogdan Gheorghe (București), Daniel Hulubei (Vaslui)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Valentin Mateescu (Ploiești)
Spectatori 1280

Meciul din data 22.04.2019 dintre echipele Dinamo București si FC Botoșani se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 1280 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Dima (București) impreuna cu arbitrii asistenti Bogdan Gheorghe (București), Daniel Hulubei (Vaslui).

Dinamo București: Mattia MONTINI, Parfait MANDANDA, Facundo MALLO Blanco, Ricardo Florin GRIGORE, Damien DUSSAUT, Naser ALIJI, Mamoutou N'DIAYE, Simon Terwase ZENKE, Deian Cristian SORESCU, Athanasios PAPAZOGLOU, Dan Nicolae NISTOR si rezervele: Alexandre Domingos CHRISTOVÃO M'Futila, Elvis KABASHI, Nabil JAADI, Denis CIOBOTARIU, Ionuț Daniel ȘERBAN, Daniel Iliuță POPA, Vlad Ionuț MUŢIU.

FC Botoșani: Hervin ONGENDA, Enriko PAPA, Andrei Alexandru PATACHE, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, George Andrei MIRON, Marcel HOLZMANN, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Martin FRAISL, Lóránd Levente FÜLÖP, Diego FABBRINI, Andrei Andonie BURCĂ si rezervele: Eduard PAP, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Mihaiță Alexandru ROMAN, Marian TÂRȘĂ, Răzvan Constantin OAIDĂ, Lossémy KARABOUÉ, Laurențiu Cosmin BUȘ.

In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Deian Cristian SORESCU
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Mamoutou N'DIAYE
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Athanasios PAPAZOGLOU
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta Simon Terwase ZENKE si intra Alexandre Domingos CHRISTOVÃO M'Futila
In minutul 61, schimbare, iese atacant Mattia MONTINI si intra Nabil JAADI
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș central Hervin ONGENDA si intra Lossémy KARABOUÉ
In minutul 78, schimbare, iese atacant Athanasios PAPAZOGLOU si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Enriko PAPA
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Răzvan Constantin OAIDĂ
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Martin FRAISL
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Mamoutou N'DIAYE (mijlocaș central). In minutul 88 al partidei dintre Dinamo București si FC Botoșani, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș defensiv Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ si intra Mihaiță Alexandru ROMAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Dinamo București.

Deian SORESCU 09’
22’ George MIRON
Mamoutou N'DIAYE 36’
Athanasios PAPAZOGLOU 37’
Simon ZENKE
Alexander CHRISTOVÃO
61’
Mattia MONTINI
Nabil JAADI N.
61’
73’ Hervin ONGENDA
Lossémy KARABOUÉ
Athanasios PAPAZOGLOU
Daniel POPA
78’
85’ Enriko PAPA
86’ Cătălin GOLOFCA
Răzvan OAIDĂ
88’ Martin FRAISL
1 - 0 Mamoutou N'DIAYE 88’
90’ Jonathan RODRÍGUEZ