Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Vasile Marinescu (București)
Arbitru observator Laszlo Sajtos (Sibiu)
Observator Cătălin Cursaru (Ploiești)
Spectatori 3000

Meciul din data 28.04.2019 dintre echipele FC Botoșani si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Vasile Marinescu (București).

FC Botoșani: Andrei Andonie BURCĂ, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Andrei Alexandru PATACHE, Enriko PAPA, Eduard PAP, Hervin ONGENDA, George Andrei MIRON, Marcel HOLZMANN, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Lóránd Levente FÜLÖP, Diego FABBRINI si rezervele: Marian TÂRȘĂ, Laurențiu Cosmin BUȘ, Mihaiță Alexandru ROMAN, Răzvan Constantin OAIDĂ, Lossémy KARABOUÉ, Martin FRAISL, Andrei CHINDRIȘ.

FC Politehnica Iași: Ionuț Francisc CRISTEA, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Florin GARDOȘ, Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Filipe Guterres NASCIMENTO, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, RUBÉN MIÑO PERALTA, Laurențiu Daniel RUS, Moussa SANOH, Willy Johnson SEMEDO, Andrei Dumitru SIN si rezervele: Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Marius CHELARU, Lewis ENOH, Adriàn GALLEGO Arias, Denis RUSU, Alexandru Florian ZAHARIA, João Tiago ALMEIDA TEIXEIRA.

In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Florin GARDOȘ
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Luís Carlos Almada Soares PLATINI
In minutul 31, FC Botoșani - FC Politehnica Iași, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru FC Botoșani de Lóránd Levente FÜLÖP
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Alexandru PATACHE
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Lóránd Levente FÜLÖP (atacant). In minutul 45 al partidei dintre FC Botoșani si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Willy Johnson SEMEDO
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ionuț Francisc CRISTEA si intra Ionuţ Constantin PANŢÂRU
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ
In minutul 55, schimbare, iese fundaș central Florin GARDOȘ si intra Lewis ENOH
In minutul 55, schimbare, iese fundaș dreapta Andrei Alexandru PATACHE si intra Lossémy KARABOUÉ
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Mădălin Licuţă MIHĂESCU
In minutul 66, schimbare, iese fundaș stânga Andrei Dumitru SIN si intra João Tiago ALMEIDA TEIXEIRA
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Hervin ONGENDA si intra Răzvan Constantin OAIDĂ
In minutul 75, schimbare, iese atacant Lóránd Levente FÜLÖP si intra Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 80, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Marcel HOLZMANN. FC Botoșani va trebui sa trebui sa joace restul de 10 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Laurențiu Daniel RUS
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Lossémy KARABOUÉ
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuţ Constantin PANŢÂRU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Cătălin Gheorghiță GOLOFCA (mijlocaș stânga). In minutul 90+4 al partidei dintre FC Botoșani si FC Politehnica Iași, scorul devine 3 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

PLATINI
29’ Florin GARDOȘ
30’ PLATINI
1 - 0 penalty Lóránd FÜLÖP 31’
Andrei PATACHE 35’
2 - 0 Lóránd FÜLÖP 45’
46’ Willy Johnson SEMEDO
46’ Francisc CRISTEA
Ionuţ PANŢÂRU
Jonathan RODRÍGUEZ 53’
55’ Florin GARDOȘ
Lewis ENOH
Andrei PATACHE
Lossémy KARABOUÉ
55’
57’ Mădălin MIHĂESCU