Data disputării 27.04.2019 - 19:00
Stadion Anghel Iordănescu
Localitatea Voluntari
Arbitru Iulian Călin (Ștefănești - Ag)
Arbitri asistenţi George Florin Neacșu (Câmpulung Muscel), Gabriel Sabin Stroe (Pitești)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Marin Petrache (Săbăreni)
Spectatori 2200

Meciul din data 27.04.2019 dintre echipele FC Voluntari si Dinamo București se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 2200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti George Florin Neacșu (Câmpulung Muscel), Gabriel Sabin Stroe (Pitești).

FC Voluntari: Aissa Bilal LAÏDOUNI, Alexandru Nicolae VLAD, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Adriano RUSSO, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Bozhidar Konstantinov MITREV, Ion GHEORGHE, Richard GADZE, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Adrian Ionuț BĂLAN, Ionuț BALAUR si rezervele: Cosmin Andrei VÂTCĂ, Alexandru TUDORIE, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Doru POPADIUC, Robert George HODOROGEA, Gabriel Mihai DEAC, Igor ARMAŞ.

Dinamo București: Mattia MONTINI, Denis CIOBOTARIU, Damien DUSSAUT, Reda JAADI, Linas KLIMAVIČIUS, Parfait MANDANDA, Mamoutou N'DIAYE, Dan Nicolae NISTOR, Athanasios PAPAZOGLOU, Ionuț Daniel ȘERBAN, Naser ALIJI si rezervele: Ricardo Florin GRIGORE, Elvis KABASHI, Facundo MALLO Blanco, Vlad Ionuț MUŢIU, Daniel Iliuță POPA, Deian Cristian SORESCU, Simon Terwase ZENKE.

In minutul 01, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Mattia MONTINI
In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ionuț Daniel ȘERBAN
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș stânga Reda JAADI si intra Deian Cristian SORESCU
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș defensiv Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Doru POPADIUC
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș central Ionuț Daniel ȘERBAN si intra Simon Terwase ZENKE
In minutul 69, schimbare, iese atacant Adrian Ionuț BĂLAN si intra Alexandru TUDORIE
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Aissa Bilal LAÏDOUNI
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Dan Nicolae NISTOR
In minutul 79, schimbare, iese fundaș central Denis CIOBOTARIU si intra Ricardo Florin GRIGORE
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Ricardo Florin GRIGORE (rezervă). In minutul 80 al partidei dintre FC Voluntari si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Naser ALIJI
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Richard GADZE
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș stânga Richard GADZE si intra Gabriel Mihai DEAC
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Mattia MONTINI (mijlocaș dreapta). In minutul 89 al partidei dintre FC Voluntari si Dinamo București, scorul devine 0 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Alexandru TUDORIE (rezervă). In minutul 90+3 al partidei dintre FC Voluntari si Dinamo București, scorul devine 1 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Dinamo București.

PAPAZOGLOU
01’ Mattia MONTINI
14’ Ionuț ȘERBAN
62’ Reda JAADI R.
Deian SORESCU
Mihai CĂPĂȚÂNĂ
Doru POPADIUC
64’
69’ Ionuț ȘERBAN
Simon ZENKE
Adrian BĂLAN
Alexandru TUDORIE
69’
Aissa Bilal LAÏDOUNI 72’
79’ Dan NISTOR
79’ Denis CIOBOTARIU