Arbitri asistenţi Ionuț Marius Bobe (Videle) Florian Alexandru Vișan (Galați)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Cristian Vasc (Tg Lăpuș)
Spectatori 200

Meciul din data 31.05.2019 dintre echipele FC Politehnica Iași si FC Botoșani se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Eduard Ioniță (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Ionuț Marius Bobe (Videle) Florian Alexandru Vișan (Galați).

FC Politehnica Iași: Adriàn GALLEGO Arias, Alexandru Florian ZAHARIA, Denis RUSU, Laurențiu Daniel RUS, Kamer QAKA, Patrick Mihai PETRE, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Boris GARRÓS Torrent, Marius CHELARU, João Tiago ALMEIDA TEIXEIRA, Moussa SANOH si rezervele: Mario Rafaelo PIPOȘ, Lewis ENOH, Ionuț Francisc CRISTEA, Gabriel BOSOI.

FC Botoșani: Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Aristidis SOILEDIS, Marian TÂRȘĂ, Martin FRAISL, Enriko PAPA, Andrei Alexandru PATACHE, Alexandru PIFTOR, Răzvan Constantin OAIDĂ, Marcel HOLZMANN, George Andrei MIRON, Andrei Andonie BURCĂ si rezervele: Dragoş Alexandru PENESCU, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Alexandru CORBAN, Moussa DIAKITE, Andrei CHINDRIȘ, Iulian Daniel ANCA-TRIP, Răzvan ANDRONIC.

In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Marcel HOLZMANN
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Enriko PAPA
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Alexandru PIFTOR
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Andrei Andonie BURCĂ (fundaș central). In minutul 47 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Laurențiu Daniel RUS
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Marian TÂRȘĂ si intra Alexandru CORBAN
In minutul 62, schimbare, iese atacant Boris GARRÓS Torrent si intra Lewis ENOH
In minutul 62, schimbare, iese extremă dreapta Moussa SANOH si intra Mario Rafaelo PIPOȘ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Marcel HOLZMANN (mijlocaș stânga). In minutul 67 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Botoșani, scorul devine 0 - 2.
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș stânga Patrick Mihai PETRE si intra Ionuț Francisc CRISTEA
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș stânga Marcel HOLZMANN si intra Dragoş Alexandru PENESCU
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Mario Rafaelo PIPOȘ
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș defensiv Răzvan Constantin OAIDĂ si intra Moussa DIAKITE
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Andonie BURCĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

PIFTOR
35’ Marcel HOLZMANN
36’ Enriko PAPA
45+1’ Alexandru PIFTOR
0 - 1 47’ Andrei BURCĂ
Laurențiu RUS 53’
60’ marian_tarsa TÂRȘĂ