Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Marian Bucurescu (București)
Spectatori 12457

Meciul din data 23.08.2019 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 12457 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe).

CS Universitatea Craiova: Mihai Alexandru BĂLAȘA, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Ivan MARTIĆ, Jovan MARKOVIĆ, Antoni IVANOV, Alexandru CICÂLDĂU, Cristian BĂRBUȚ, Nicuşor Silviu BANCU, Stephane ACKA, Mirko PIGLIACELLI, Alexandru MATEIU si rezervele: Alexandru IONIŢĂ II, Vasile Nicolae CONSTANTIN, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Kamer QAKA, Mihaiță Alexandru ROMAN, Laurențiu POPESCU.

Astra Giurgiu: Risto RADUNOVIĆ, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Gabriel Bogdan SIMION, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Oumare TOUNKARA, Georgi KITANOV, Robert Ionuț GRECU, Daniel GRAOVAC, Valentin GHEORGHE, Ljuban CREPULJA, David BRUNO si rezervele: David Beniamin LAZAR, Florentin MATEI, Julien Antoine BÈGUE, Constantin Cristian DIMA, Ionuţ Ciprian BICEANU, Goodness Ohiremen AJAYI.

In minutul 04, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Valentin Mihai MIHĂILĂ
In minutul 15, schimbare, iese mijlocaș stânga Robert Ionuț GRECU si intra Julien Antoine BÈGUE
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Daniel GRAOVAC
In minutul 38, schimbare, iese atacant Jovan MARKOVIĆ si intra Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Cristian BĂRBUȚ
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Risto RADUNOVIĆ
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Valentin GHEORGHE
In minutul 54, schimbare, iese extremă dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru MATEIU si intra Kamer QAKA
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș ofensiv Mihai Cosmin RĂDUȚ si intra Ionuţ Ciprian BICEANU
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Nicuşor Silviu BANCU (fundaș stânga). In minutul 68 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Astra Giurgiu, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 77, schimbare, iese atacant Oumare TOUNKARA si intra Florentin MATEI
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Kamer QAKA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

Valentin MIHĂILĂ 04’
15’ Robert Ionuț GRECU
Julien BÈGUE
32’ Daniel GRAOVAC
Jovan MARKOVIĆ
Mihăiță ROMAN II
38’
Cristian BĂRBUȚ 45’
45+2’ Risto RADUNOVIĆ
52’ Valentin V. GHEORGHE