Arbitri asistenţi Gabriel Sabin Stroe (Pitești), Vlad Bârleanu (București)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Ion Cățoi (București)
Spectatori 3280

Meciul din data 25.08.2019 dintre echipele FC Viitorul si FC Voluntari se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 3280 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Gabriel Sabin Stroe (Pitești), Vlad Bârleanu (București).

FC Viitorul: Lyes Hafid HOURI, Paul Alexandru IACOB, Gabriel Cristian IANCU, George Dănuț GANEA, Cătălin Vasile CĂBUZ, Radu Ștefăniță BOBOC, Andrei Viorel ARTEAN, Vlad Alexandru ACHIM, Sebastian MLADEN, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Alexandru MĂŢAN si rezervele: Carlo CASAP, Steliano FILIP, Marco DULCA, Valentin Alexandru COJOCARU, Andrei Virgil CIOBANU, Andreas Cristian CALCAN.

FC Voluntari: Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Victor Teodor RÂMNICEANU, Alexandru Nicolae VLAD, Julio César RODRÍGUEZ López, Doru POPADIUC, Aissa Bilal LAÏDOUNI, Nicolás Martín GOROBSOV, Ion GHEORGHE, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Cristian Ionuț COSTIN, Igor ARMAŞ si rezervele: Bozhidar Konstantinov MITREV, Martin HARRER, Gabriel Mihai DEAC, Ionuț BALAUR, Avtandil EBRALIDZE.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de Gabriel Cristian IANCU (extremă dreapta). In minutul 16 al partidei dintre FC Viitorul si FC Voluntari, FC Viitorul deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Aissa Bilal LAÏDOUNI
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Cristian Ionuț COSTIN si intra Martin HARRER
In minutul 46, schimbare, iese extremă stânga Alexandru MĂŢAN si intra Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de George Dănuț GANEA (atacant). In minutul 55 al partidei dintre FC Viitorul si FC Voluntari, scorul devine 2 - 0.
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 60, schimbare, iese atacant George Dănuț GANEA si intra Andreas Cristian CALCAN
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Avtandil EBRALIDZE
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Nicolás Martín GOROBSOV si intra Gabriel Mihai DEAC
In minutul 76, schimbare, iese fundaș central Paul Alexandru IACOB si intra Steliano FILIP
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de Lyes Hafid HOURI (mijlocaș stânga). In minutul 82 al partidei dintre FC Viitorul si FC Voluntari, scorul devine 3 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO (). In minutul 87 al partidei dintre FC Viitorul si FC Voluntari, scorul devine 4 - 0.
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Bogdan Ionuț ŢÂRU

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa FC Viitorul.

1 - 0 Gabriel Cristian IANCU 16’
43’ Aissa Bilal LAÏDOUNI
46’ Cristian Ionuț COSTIN
Martin HARRER
Alexandru MĂŢAN
RIVALDINHO
46’
2 - 0 George GANEA 55’
Andrei ARTEAN 59’
George GANEA
Andreas CALCAN
60’
60’ Mihai CĂPĂȚÂNĂ
Avtandil EBRALIDZE
Vlad ACHIM 70’
70’ Nicolás GOROBSOV