Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 1137

Meciul din data 21.09.2019 dintre echipele Astra Giurgiu si Dinamo București se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 1137 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare).

Astra Giurgiu: David BRUNO, Constantin Valentin BUDESCU, Oumare TOUNKARA, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Gabriel Bogdan SIMION, Georgi KITANOV, Daniel GRAOVAC, Valentin GHEORGHE, Constantin Cristian DIMA, Ljuban CREPULJA, Julien Antoine BÈGUE si rezervele: Goodness Ohiremen AJAYI, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Alberth STAHL, Florentin MATEI, David Beniamin LAZAR, Dinu GRAUR, Alexandru Adrian DANDEA.

Dinamo București: Mattia MONTINI, Laurențiu Nicolae CORBU, Diego FABBRINI, Ioan Constantin FILIP, Linas KLIMAVIČIUS, Mihai Alexandru NEICUȚESCU, Dan Nicolae NISTOR, Riccardo PISCITELLI, Mihai Cristian POPESCU, Deian Cristian SORESCU, Denis CIOBOTARIU si rezervele: Ricardo Florin GRIGORE, Robert Marian MOLDOVEANU, Kévin BRU, GABRIEL Rodrigues de Moura, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Cătălin George STRATON, Florin BEJAN.

In minutul 03, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Riccardo PISCITELLI
In minutul 07, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Mihai Cristian POPESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Mihai Cristian POPESCU (fundaș central). In minutul 16 al partidei dintre Astra Giurgiu si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Mattia MONTINI
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Gabriel Sebastian TAMAȘ
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Daniel GRAOVAC
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Julien Antoine BÈGUE si intra Mihai Cosmin RĂDUȚ
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta David BRUNO si intra Dinu GRAUR
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Constantin Valentin BUDESCU (mijlocaș central). In minutul 49 al partidei dintre Astra Giurgiu si Dinamo București, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Laurențiu Nicolae CORBU
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Valentin GHEORGHE
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș central Diego FABBRINI si intra Kévin BRU
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Constantin Valentin BUDESCU (mijlocaș central). In minutul 66 al partidei dintre Astra Giurgiu si Dinamo București, scorul devine 2 - 1.
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș stânga Mihai Alexandru NEICUȚESCU si intra Robert Marian MOLDOVEANU
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Constantin Valentin BUDESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Robert Marian MOLDOVEANU (rezervă). In minutul 74 al partidei dintre Astra Giurgiu si Dinamo București, Dinamo București reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Ljuban CREPULJA (mijlocaș defensiv). In minutul 80 al partidei dintre Astra Giurgiu si Dinamo București, scorul devine 3 - 2.
In minutul 83, schimbare, iese atacant Oumare TOUNKARA si intra Alexandru Adrian DANDEA
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Gabriel Bogdan SIMION
In minutul 90+1, jucatorul echipei Astra Giurgiu, Constantin Valentin BUDESCU a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Astra Giurgiu ramane din minutul 90+1 in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Astra Giurgiu.

MONTINI
03’ Riccardo PISCITELLI
07’ Mihai Cristian POPESCU
0 - 1 16’ Mihai Cristian POPESCU
20’ Mattia MONTINI
Gabriel TAMAȘ 27’
Daniel GRAOVAC 43’
Julien BÈGUE
Mihai RĂDUȚ
46’
David BRUNO
Dinu GRAUR
46’
1 - 1 Constantin BUDESCU 49’
53’ Laurențiu CORBU
Valentin V. GHEORGHE 54’
55’ Diego FABBRINI
Kévin BRU
2 - 1 Constantin BUDESCU 66’
73’ Mihai NEICUȚESCU