Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Nicolae Grigorescu (Timișoara)
Observator Cătălin Cursaru (Ploiești)
Spectatori 2200

Meciul din data 20.09.2019 dintre echipele Gaz metan Mediaș si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 2200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Marius Nicoară (DT Severin).

Gaz metan Mediaș: ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Roberto ROMEO, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Darius Dumitru OLARU, Ionuț Justinian LARIE, Boubacar FOFANA, Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso, Lukáš DROPPA, Marius Marcel CONSTANTIN, Nasser CHAMED, Mihai VELISAR si rezervele: Moussa SANOH, Neluț Stelian ROȘU, Răzvan Ștefan POPA, Stephan Leonard DRĂGHICI, Mickael DIAKOTA, Ricardo Jorge Cecília BATISTA, Răzvan Alin TRIF.

CS Universitatea Craiova: Mirko PIGLIACELLI, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Luis Emanuel NIȚU, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Ivan MARTIĆ, Renato KELIĆ, Antoni IVANOV, Uroš ĆOSIĆ, Andrei Virgil IVAN, Alexandru CICÂLDĂU, Mihai Alexandru BĂLAȘA si rezervele: Elvir KOLJIĆ, Mihaiță Alexandru ROMAN, Laurențiu POPESCU, Alexandru MĂŢEL, Alexandru MATEIU, Ștefan BAIARAM, Stephane ACKA.

GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Luis Emanuel NIȚU (extremă dreapta). In minutul 06 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, ELY Ernesto Lopes FERNANDES
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Nasser CHAMED
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Valentin Mihai MIHĂILĂ
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Renato KELIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso (extremă stânga). In minutul 41 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si CS Universitatea Craiova, Gaz metan Mediaș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Bogdan Ilie VĂTĂJELU (fundaș stânga). In minutul 43 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si CS Universitatea Craiova, scorul devine 1 - 2.
In minutul 43, schimbare, iese extremă dreapta Luis Emanuel NIȚU si intra Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Bogdan Ilie VĂTĂJELU
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Mihai Alexandru BĂLAȘA
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Boubacar FOFANA
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru CICÂLDĂU (mijlocaș stânga). In minutul 57 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si CS Universitatea Craiova, scorul devine 1 - 3.
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș stânga Nasser CHAMED si intra Moussa SANOH
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Antoni IVANOV si intra Alexandru MATEIU
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Boubacar FOFANA si intra Mickael DIAKOTA
In minutul 75, schimbare, iese fundaș central Renato KELIĆ si intra Stephane ACKA
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Lukáš DROPPA
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Moussa SANOH
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș dreapta Lukáš DROPPA si intra Neluț Stelian ROȘU
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Neluț Stelian ROȘU (rezervă). In minutul 88 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 3.
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Roberto ROMEO
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru MATEIU

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

Nasser CHAMED 35’
38’ Valentin MIHĂILĂ
40’ Renato KELIĆ
1 - 1 Nicolao DUMITRU 41’
1 - 2 43’ Bogdan VĂTĂJELU
43’ Luis NIȚU
Mihăiță ROMAN II
45+1’ Bogdan VĂTĂJELU
47’ Mihai BĂLAȘA
Boubacar FOFANA 53’
1 - 3 57’ Alexandru CICÂLDĂU
Nasser CHAMED
Moussa SANOH
58’
68’ Antoni IVANOV
Alexandru MATEIU
Boubacar FOFANA
Mickael DIAKOTA
74’
75’ Renato KELIĆ
Stephane ACKA
Lukáš DROPPA 79’
Moussa SANOH 86’
Lukáš DROPPA
Neluț ROȘU
88’
2 - 3 Neluț ROȘU 88’
Roberto ROMEO 90+2’
90+3’ Alexandru MATEIU