Data disputării 23.09.2019 - 20:30
Stadion Central
Localitatea Ovidiu
Arbitru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea)
Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Alexandru Vodă (Alba Iulia)
Arbitru observator Florin Hîncu (Brașov)
Observator Constantin Stătescu (București)
Spectatori 3100

Meciul din data 23.09.2019 dintre echipele FC Viitorul si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 3100 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Alexandru Vodă (Alba Iulia).

FC Viitorul: Cătălin Vasile CĂBUZ, Andrei Virgil CIOBANU, Carlo CASAP, Radu Ștefăniță BOBOC, Andrei Viorel ARTEAN, Vlad Alexandru ACHIM, Bradley DE NOOIJER, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Gabriel Cristian IANCU, Lyes Hafid HOURI, Paul Alexandru IACOB si rezervele: Valentin Alexandru COJOCARU, Andreas Cristian CALCAN, Cosmin Gabriel MATEI, Marius Sebastian LECA, George Dănuț GANEA, Steliano FILIP, Marco DULCA.

FC Politehnica Iași: Ovidiu HORŞIA, Ștefan TÂRNOVANU, Andrei RADU, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Juan Pablo PASSAGLIA, Marius Ovidiu MIHALACHE, Florian LOSHAJ, Adriàn GALLEGO Arias, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Bradley DIALLO, Adrian Ionuț BĂLAN si rezervele: Denis RUSU, Doru POPADIUC, Andrei CRISTEA, Ionuț Francisc CRISTEA, Marius CHELARU, Narcis Iulian BĂDIC.

In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Bradley DE NOOIJER
In minutul 39, FC Viitorul - FC Politehnica Iași, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Politehnica Iași de Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 54, jucatorul echipei FC Viitorul, Bradley DE NOOIJER a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Viitorul ramane din minutul 54 in 10 jucatori.
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ștefan TÂRNOVANU
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andrei Virgil CIOBANU si intra Cosmin Gabriel MATEI
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș stânga Carlo CASAP si intra Steliano FILIP
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Florian LOSHAJ
In minutul 64, schimbare, iese extremă dreapta Gabriel Cristian IANCU si intra George Dănuț GANEA
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ovidiu HORŞIA
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș stânga Ovidiu HORŞIA si intra Doru POPADIUC
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Adriàn GALLEGO Arias
In minutul 80, schimbare, iese fundaș dreapta Adriàn GALLEGO Arias si intra Rodny Lopes CABRAL
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE
In minutul 80, FC Viitorul - FC Politehnica Iași, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Viitorul de Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Juan Pablo PASSAGLIA
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, George Dănuț GANEA
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Lyes Hafid HOURI
In minutul 85, schimbare, iese atacant Adrian Ionuț BĂLAN si intra Andrei CRISTEA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO (atacant). In minutul 90+1 al partidei dintre FC Viitorul si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Viitorul.

Bradley DE NOOIJER 54’
57’ Ștefan TÂRNOVANU
58’ Cosmin FRĂSINESCU
Andrei CIOBANU
Cosmin MATEI
59’
Carlo CASAP
Steliano FILIP
59’
60’ Florian LOSHAJ
Gabriel Cristian IANCU
George GANEA
64’
65’ Ovidiu HORŞIA
67’ Ovidiu HORŞIA
Doru POPADIUC
76’ Adrià GALLEGO
80’ Adrià GALLEGO
CABRAL
80’ Ovidiu MIHALACHE
1 - 1 penalty Vlad ACHIM 80’