Data disputării 28.09.2019 - 14:30
Stadion Trans sil
Localitatea Târgu Mureș
Arbitru Iulian Călin (Ștefănești - Ag)
Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Octavian Goga (Brașov)
Spectatori 250

Meciul din data 28.09.2019 dintre echipele FC Hermannstadt si FC Botoșani se disputa in localitatea Târgu Mureș pe stadionul Trans sil. in fata a 250 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus).

FC Hermannstadt: David CAIADO Dias, Petrișor Ionuț PETRESCU, Raul Marian OPRUȚ, Srdjan LUCHIN, CRISTIANO Pereira Figueiredo, Sorin Marian BUȘU, ROMÁRIO Santos Pires, YAZALDE Gomes Pinto, Ousmane Diarassouba VIERA, Afonso TAIRA, Andrei SÂNTEAN si rezervele: Emanuel NOVO Rodrigues, Joálisson SANTOS Oliveira, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Gabriel DEBELJUH, Lucian BUZAN, Daniel Vasile TĂTAR, Ionuț STOICA.

FC Botoșani: Alexandru ȚIGĂNAȘU, Denis Grațian HARUŢ, Hervin ONGENDA, Eduard PAP, Enriko PAPA, Andrei Alexandru PATACHE, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Mihai ROMAN I, Andrei CHINDRIȘ, Stefan AŠKOVSKI, Sofien MOUSSA si rezervele: Reagy Baah OFOSU, Michael Leonel PIERCE, Minas CHALKIADAKIS, Răzvan ANDRONIC, Hidajet HANKIČ.

In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Enriko PAPA
In minutul 40, schimbare, iese atacant Andrei SÂNTEAN si intra Gabriel DEBELJUH
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Enriko PAPA (mijlocaș defensiv). In minutul 47 al partidei dintre FC Hermannstadt si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Alexandru PATACHE
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Afonso TAIRA
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș stânga David CAIADO Dias si intra Joálisson SANTOS Oliveira
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș stânga Stefan AŠKOVSKI si intra Reagy Baah OFOSU
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș defensiv Afonso TAIRA si intra Răzvan Ionuţ DÂLBEA
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Joálisson SANTOS Oliveira
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai ROMAN I si intra Minas CHALKIADAKIS
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Raul Marian OPRUȚ
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Minas CHALKIADAKIS
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Hervin ONGENDA si intra Michael Leonel PIERCE
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Alexandru ȚIGĂNAȘU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

MOUSSA
26’ Enriko PAPA
Andrei SÂNTEAN
Gabriel DEBELJUH
40’
0 - 1 47’ Enriko PAPA
54’ Andrei PATACHE
Afonso TAIRA 56’
David CAIADO
JÔ SANTOS
57’
61’ Stefan AŠKOVSKI
Reagy OFOSU
Afonso TAIRA
Răzvan DÂLBEA
64’
JÔ SANTOS 67’
73’ Mihai ROMAN
Minas CHALKIADAKIS
Raul OPRUȚ 81’
82’ Minas CHALKIADAKIS
83’ Hervin ONGENDA
Michael PIERCE
90+4’ Alexandru ŢIGĂNAŞU