Data disputării 13.09.2019 - 17:30
Stadion Ion Comșa
Localitatea Călărași
Arbitru Florin Andrei (Târgu Mureș)
Arbitri asistenţi Imre Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Romulus Chihaia (București)
Spectatori 1200

Meciul din data 13.09.2019 dintre echipele si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Călărași pe stadionul Ion Comșa. in fata a 1200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Florin Andrei (Târgu Mureș) impreuna cu arbitrii asistenti Imre Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe), Mihai Marius Marica (Bistrița).

: Jakub VOJTUŠ, Alexandru Ionuț POPESCU, Răzvan Bogdan PATRICHE, Gabriel Eugen MATEI, Mihai DOBRESCU, Okan CHATZITERZOGLOU, Eugeniu CEBOTARU, Alexandru BUZIUC, Florin Vasile ACHIM, Octavian Gabriel VÂLCEANU, Adrian Gheorghe ŞUT si rezervele: Jean Alexandre DERETTI, Andrei RĂUȚĂ, Philippe NSIAH, Cristian Cosmin DUMITRU, Laurențiu Cosmin BUȘ, Bogdan Florin BARBU.

Astra Giurgiu: Alberth STAHL, Daniel GRAOVAC, Risto RADUNOVIĆ, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Gabriel Bogdan SIMION, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Georgi KITANOV, Ljuban CREPULJA, Valentin GHEORGHE, Constantin Valentin BUDESCU, David BRUNO si rezervele: Oumare TOUNKARA, Florentin MATEI, David Beniamin LAZAR, Constantin Cristian DIMA, Goodness Ohiremen AJAYI, Ionuţ Ciprian BICEANU.

In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Okan CHATZITERZOGLOU
In minutul 26, schimbare, iese atacant Alberth STAHL si intra Florentin MATEI
In minutul 31, - Astra Giurgiu, scorul este 1 - 0. Autogol, inscris de Gabriel Sebastian TAMAȘ
In minutul 45+2, - Astra Giurgiu, scorul este 1 - 1. Autogol, inscris de Alexandru Ionuț POPESCU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Mihai Cosmin RĂDUȚ si intra Oumare TOUNKARA
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Okan CHATZITERZOGLOU si intra Andrei RĂUȚĂ
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Gabriel Sebastian TAMAȘ
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Ionuț POPESCU si intra Jean Alexandre DERETTI
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș dreapta Florin Vasile ACHIM si intra Bogdan Florin BARBU
In minutul 74, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Risto RADUNOVIĆ. Astra Giurgiu va trebui sa trebui sa joace restul de 16 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Răzvan Bogdan PATRICHE
In minutul 78, schimbare, iese rezervă Oumare TOUNKARA si intra Constantin Cristian DIMA
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Oumare TOUNKARA
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, David BRUNO
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Adrian Gheorghe ŞUT