1 - 0

Dinamo Bucharest - CSM Politehnica Iași - 29.11.2019 English version
Data disputării 29.11.2019 - 20:30
Arbitru Iulian Călin (Ștefănești - Ag)
Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Viorel Ilinca (Pitești)
Spectatori 1362

Meciul din data 29.11.2019 dintre echipele Dinamo București si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 1362 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus).

Dinamo București: Mihai Cristian POPESCU, Ante PULJIĆ, Riccardo PISCITELLI, Slavko PEROVIĆ, Dan Nicolae NISTOR, Filip MRZLJAK, Robert Marian MOLDOVEANU, Ioan Constantin FILIP, Laurențiu Nicolae CORBU, Denis CIOBOTARIU, Deian Cristian SORESCU si rezervele: Cătălin George STRATON, Daniel Iliuță POPA, Mattia MONTINI, GABRIEL Rodrigues de Moura, Florin BEJAN, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Ricardo Florin GRIGORE.

FC Politehnica Iași: Ionuț Francisc CRISTEA, Nicandro BREEVELD, Narcis Iulian BĂDIC, Rodny Lopes CABRAL, Didac DEVESA, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Ovidiu HORŞIA, Florian LOSHAJ, Juan Pablo PASSAGLIA, Denis RUSU, Andrei CRISTEA si rezervele: Gai ASSULIN, Cosmin Marian BÂRNOI, Adrian Ionuț BĂLAN, Alberto COBREA, Iuliu HAȚIEGAN, Răzvan Philippe ONEA, Andrei RADU.

In minutul 08, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Rodny Lopes CABRAL
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Nicandro BREEVELD
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Florian LOSHAJ
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Laurențiu Nicolae CORBU
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ante PULJIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Slavko PEROVIĆ (atacant). In minutul 47 al partidei dintre Dinamo București si FC Politehnica Iași, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuț Francisc CRISTEA
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș central Didac DEVESA si intra Gai ASSULIN
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș defensiv Filip MRZLJAK si intra Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș stânga Ionuț Francisc CRISTEA si intra Iuliu HAȚIEGAN
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ovidiu HORŞIA si intra Cosmin Marian BÂRNOI
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș stânga Robert Marian MOLDOVEANU si intra GABRIEL Rodrigues de Moura
In minutul 82, jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Florian LOSHAJ a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Politehnica Iași ramane din minutul 82 in 10 jucatori.
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Denis CIOBOTARIU
In minutul 90+3, schimbare, iese atacant Slavko PEROVIĆ si intra Daniel Iliuță POPA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Dinamo București.

DEVESA
08’ CABRAL
45’ Nicandro BREEVELD
45’ Florian LOSHAJ
Laurențiu CORBU 45’
Ante PULJIĆ 45+1’
1 - 0 Slavko PEROVIĆ 47’
55’ Francisc CRISTEA
57’ Didac DEVESA
Gai ASSULIN
Filip MRZLJAK
Alexandru RĂUŢĂ
63’
65’ Francisc CRISTEA