Data disputării 05.12.2019 - 20:30
Stadion Central
Localitatea Ovidiu
Arbitru Cătălin Popa (Pitești)
Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus)
Arbitru observator Nicolae Marodin (București)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 1500

Meciul din data 05.12.2019 dintre echipele FC Viitorul si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus).

FC Viitorul: Cătălin Vasile CĂBUZ, Sebastian MLADEN, Cosmin Gabriel MATEI, Lyes Hafid HOURI, Virgil Eugen GHIȚĂ, Bradley DE NOOIJER, Andrei Virgil CIOBANU, Andreas Cristian CALCAN, Radu Ștefăniță BOBOC, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Bogdan Ionuț ŢÂRU si rezervele: Louis MUNTEANU, Marius Sebastian LECA, Marco DULCA, ERIC de Oliveira Pereira, Alexandru BUZBUCHI, Andrei Viorel ARTEAN, Alexi Paul PITU.

Astra Giurgiu: Gabriel Bogdan SIMION, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Florentin MATEI, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Risto RADUNOVIĆ, David Beniamin LAZAR, Daniel GRAOVAC, Constantin Cristian DIMA, Constantin Valentin BUDESCU, David BRUNO, Denis ALIBEC si rezervele: Andrei TRUSESCU, Valentin GHEORGHE, Gabriel Nicolae ENACHE, Ionuţ Ciprian BICEANU, Julien Antoine BÈGUE, Alexandru Adrian DANDEA.

In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Constantin Cristian DIMA
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Sebastian MLADEN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Sebastian MLADEN si intra Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 57, schimbare, iese extremă dreapta Florentin MATEI si intra Valentin GHEORGHE
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Mihai Cosmin RĂDUȚ
In minutul 68, schimbare, iese extremă stânga Constantin Valentin BUDESCU si intra Ionuţ Ciprian BICEANU
In minutul 75, schimbare, iese extremă dreapta Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO si intra Louis MUNTEANU
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Valentin GHEORGHE (rezervă). In minutul 77 al partidei dintre FC Viitorul si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 79, schimbare, iese atacant Cosmin Gabriel MATEI si intra ERIC de Oliveira Pereira
In minutul 86, schimbare, iese atacant Denis ALIBEC si intra Julien Antoine BÈGUE

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

ALIBEC
14’ Constantin DIMA
Sebastian MLADEN 43’
Sebastian MLADEN
Andrei ARTEAN
46’
Bogdan ŢÂRU 53’
57’ Florentin MATEI
Valentin V. GHEORGHE
60’ Mihai RĂDUȚ
68’ Constantin BUDESCU