Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Romulus Chihaia (București)
Spectatori 4000

Meciul din data 03.12.2019 dintre echipele FC Politehnica Iași si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

FC Politehnica Iași: Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Denis RUSU, Ionuț Francisc CRISTEA, Rodny Lopes CABRAL, Nicandro BREEVELD, Andrei CRISTEA, Răzvan Philippe ONEA, Juan Pablo PASSAGLIA, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Andrei RADU, Cosmin Marian BÂRNOI si rezervele: Iuliu HAȚIEGAN, Bradley DIALLO, Didac DEVESA, Alberto COBREA, Marius CHELARU, Adrian Ionuț BĂLAN, Gai ASSULIN.

Fotbal Club FCSB: Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Florinel Teodor COMAN, Iulian Lucian CRISTEA, Dennis MAN, Cristian Marian MANEA, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Răzvan Constantin OAIDĂ, Bogdan PLANIĆ, Ovidiu Marian POPESCU, Florin Lucian TĂNASE, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN si rezervele: Lucian Ionuț FILIP, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Doru Mihai PINTILII, Adrian POPA, Aristidis SOILEDIS, Andrei Daniel VLAD, Ionuț Daniel VÂNĂ.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Andrei CRISTEA (atacant). In minutul 15 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Fotbal Club FCSB, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 31, FC Politehnica Iași - Fotbal Club FCSB, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Florin Lucian TĂNASE
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Iulian Lucian CRISTEA
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Răzvan Philippe ONEA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Dragoş Ionuţ NEDELCU si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Bogdan PLANIĆ
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș dreapta Răzvan Constantin OAIDĂ si intra Ionuț Daniel VÂNĂ
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș stânga Cosmin Marian BÂRNOI si intra Gai ASSULIN
In minutul 72, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ionuț Daniel VÂNĂ
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Răzvan Philippe ONEA si intra Didac DEVESA
In minutul 83, schimbare, iese fundaș dreapta Cristian Marian MANEA si intra Adrian POPA
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuț Francisc CRISTEA
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Dennis MAN (extremă dreapta). In minutul 90+2 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Fotbal Club FCSB, scorul devine 1 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.