Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), Adrian Popescu (Craiova)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Bogdan Buhuș (Bârlad)
Spectatori 1400

Meciul din data 08.12.2019 dintre echipele FC Botoșani si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 1400 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), Adrian Popescu (Craiova).

FC Botoșani: Mihai ROMAN I, Andrei CHINDRIȘ, Mario EBENHOFER, Denis Grațian HARUŢ, George Andrei MIRON, Stefan AŠKOVSKI, Reagy Baah OFOSU, Eduard PAP, Enriko PAPA, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Alexandru ȚIGĂNAȘU si rezervele: Sofien MOUSSA, George CÂMPANU, Hidajet HANKIČ, Marcel HOLZMANN, Hamidou KEYTA, Hervin ONGENDA, Andrei Alexandru PATACHE.

CFR 1907 Cluj: Alexandru Ștefan PAŞCANU, Mike CESTOR Botuli, JESÚS Fernández Collado, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Ovidiu Ștefan HOBAN, Cătălin Mihai ITU, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Michaël PEREIRA, Ionuț Andrei PETELEU, Mario Junior RONDÓN Fernández, Damjan ĐOKOVIĆ si rezervele: Andrei Andonie BURCĂ, Mihai Ionuț BUTEAN, Valentin Ionuţ COSTACHE, Claudiu Adrian Mihai PETRILA, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Adrian Vasile RUS, Yacouba SYLLA.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Stefan AŠKOVSKI (mijlocaș stânga). In minutul 14 al partidei dintre FC Botoșani si CFR 1907 Cluj, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Michaël PEREIRA (extremă dreapta). In minutul 21 al partidei dintre FC Botoșani si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Mihai ITU si intra Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Denis Grațian HARUŢ
In minutul 69, schimbare, iese atacant Reagy Baah OFOSU si intra Hamidou KEYTA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Mihai ROMAN I (mijlocaș dreapta). In minutul 71 al partidei dintre FC Botoșani si CFR 1907 Cluj, scorul devine 2 - 1.
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Alexandru ȚIGĂNAȘU
In minutul 75, schimbare, iese extremă dreapta Michaël PEREIRA si intra Valentin Ionuţ COSTACHE
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Stefan AŠKOVSKI si intra Andrei Alexandru PATACHE
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Damjan ĐOKOVIĆ
In minutul 81, schimbare, iese extremă stânga Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Claudiu Adrian Mihai PETRILA
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Alexandru PATACHE
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mike CESTOR Botuli
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai ROMAN I si intra Sofien MOUSSA
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Sofien MOUSSA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Botoșani.