Arbitri asistenţi Daniel Mitruți (Craiova), Stelian Slabu (Brașov)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Paul Mincu (București)
Spectatori 4000

Meciul din data 07.12.2019 dintre echipele FC Hermannstadt si Dinamo București se disputa in localitatea Sibiu pe stadionul Municipal. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți (Craiova), Stelian Slabu (Brașov).

FC Hermannstadt: Lucian BUZAN, Lucian Mihai DUMITRIU, YAZALDE Gomes Pinto, Ousmane Diarassouba VIERA, Kévin Ramon RIMANE, Petrișor Ionuț PETRESCU, Raul Marian OPRUȚ, Srdjan LUCHIN, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, CRISTIANO Pereira Figueiredo, ROMÁRIO Santos Pires si rezervele: Andrei Ioan CORDEA, Sorin Marian BUȘU, Daniel Vasile TĂTAR, Afonso TAIRA, Stjepan PLAZONJA, Daniel OFFENBACHER, Emanuel NOVO Rodrigues.

Dinamo București: Slavko PEROVIĆ, GABRIEL Rodrigues de Moura, Ricardo Florin GRIGORE, Dan Nicolae NISTOR, Ioan Constantin FILIP, Riccardo PISCITELLI, Mihai Cristian POPESCU, Ante PULJIĆ, Deian Cristian SORESCU, Laurențiu Nicolae CORBU, Denis CIOBOTARIU si rezervele: Andreas Mircea MIHAIU, Filip MRZLJAK, Daniel Iliuță POPA, Armindo Rodrigues Mendes Furtado, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Cătălin George STRATON, Florin BEJAN.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de YAZALDE Gomes Pinto (atacant). In minutul 15 al partidei dintre FC Hermannstadt si Dinamo București, FC Hermannstadt deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Petrișor Ionuț PETRESCU
In minutul 38, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ricardo Florin GRIGORE si intra Filip MRZLJAK
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Deian Cristian SORESCU (mijlocaș stânga). In minutul 50 al partidei dintre FC Hermannstadt si Dinamo București, Dinamo București reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Slavko PEROVIĆ
In minutul 55, schimbare, iese extremă stânga Lucian BUZAN si intra Sorin Marian BUȘU
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta ROMÁRIO Santos Pires si intra Daniel OFFENBACHER
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Răzvan Ionuţ DÂLBEA (mijlocaș central). In minutul 69 al partidei dintre FC Hermannstadt si Dinamo București, scorul devine 2 - 1.
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș dreapta GABRIEL Rodrigues de Moura si intra Daniel Iliuță POPA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Ousmane Diarassouba VIERA (fundaș central). In minutul 77 al partidei dintre FC Hermannstadt si Dinamo București, scorul devine 3 - 1.
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Ousmane Diarassouba VIERA
In minutul 81, schimbare, iese fundaș stânga Laurențiu Nicolae CORBU si intra Andreas Mircea MIHAIU
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Filip MRZLJAK
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de YAZALDE Gomes Pinto (atacant). In minutul 86 al partidei dintre FC Hermannstadt si Dinamo București, scorul devine 4 - 1.
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, YAZALDE Gomes Pinto
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș stânga Lucian Mihai DUMITRIU si intra Afonso TAIRA
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Slavko PEROVIĆ (atacant). In minutul 90+1 al partidei dintre FC Hermannstadt si Dinamo București, scorul devine 4 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 2 pentru echipa FC Hermannstadt.