Arbitru Marcel Bîrsan (București)
Arbitri asistenţi Mihai Marius Marica (Bistrița), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Mircea Călin (București)

Meciul din data 23.06.2020 dintre echipele CS Universitatea Craiova si FC Botoșani se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mihai Marius Marica (Bistrița), Marius Nicoară (DT Severin).

CS Universitatea Craiova: Dan Nicolae NISTOR, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Alexandru MATEIU, Elvir KOLJIĆ, Andrei Virgil IVAN, Alexandru CICÂLDĂU, Nicuşor Silviu BANCU, Stephane ACKA, Mirko PIGLIACELLI, Ștefan Marinel VLĂDOIU, Mihai Alexandru BĂLAȘA si rezervele: Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Luis Emanuel NIȚU, Antoni IVANOV, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Cristian BĂRBUȚ, Ștefan BAIARAM, Laurențiu POPESCU, Kamer QAKA, Uroš ĆOSIĆ.

FC Botoșani: Stefan AŠKOVSKI, Andrei CHINDRIȘ, Marko DUGANDŽIĆ, Eduard FLORESCU, Denis Grațian HARUŢ, Hamidou KEYTA, Reagy Baah OFOSU, Eduard PAP, Enriko PAPA, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Alin Ioan ȘERONI si rezervele: Hidajet HANKIČ, Nikolaos BAXEVANOS, Alessio CARLONE, George CÂMPANU, Mario EBENHOFER, Realdo FILI, Marcel HOLZMANN, Andrei Alexandru PATACHE.

In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Eduard FLORESCU
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Dan Nicolae NISTOR (mijlocaș dreapta). In minutul 31 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Botoșani, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 67, schimbare, iese fundaș central Mihai Alexandru BĂLAȘA si intra Uroš ĆOSIĆ
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș defensiv Enriko PAPA si intra Mario EBENHOFER
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Elvir KOLJIĆ (atacant). In minutul 72 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Botoșani, scorul devine 2 - 0.
In minutul 75, schimbare, iese fundaș dreapta Ștefan Marinel VLĂDOIU si intra Bogdan Ilie VĂTĂJELU
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș dreapta Stefan AŠKOVSKI si intra George CÂMPANU
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș central Hamidou KEYTA si intra David BABUNSKI
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș defensiv Eduard FLORESCU si intra Alessio CARLONE
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș stânga Reagy Baah OFOSU si intra Realdo FILI
In minutul 85, schimbare, iese fundaș central Stephane ACKA si intra Antoni IVANOV
In minutul 85, schimbare, iese atacant Elvir KOLJIĆ si intra Ștefan BAIARAM
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dan Nicolae NISTOR si intra GUSTAVO Di Mauro Vagenin
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Marko DUGANDŽIĆ (atacant). In minutul 89 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Botoșani, scorul devine 2 - 1.
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Uroš ĆOSIĆ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa CS Universitatea Craiova.