Data disputării 31.07.2020 - 20:30
Arbitru Istvan Kovacs (Carei)
Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Constantin Ștefan (București)

Meciul din data 31.07.2020 dintre echipele Fotbal Club FCSB si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

Fotbal Club FCSB: Valentin Iulian CREȚU, Iulian Lucian CRISTEA, George Andrei MIRON, Cristian Cosmin DUMITRU, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Romeo Adrian NIȚĂ, Ovidiu PERIANU, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Ionuț Daniel VÂNĂ, Andrei Daniel VLAD si rezervele: .

CFR 1907 Cluj: Billel OMRANI, Giedrius ARLAUSKIS, Mateo SUŠIĆ, Andrei Dodi JOCA, Ovidiu Ștefan HOBAN, Ciprian Ioan DEAC, Valentin Ionuţ COSTACHE, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Mike CESTOR Botuli, Andrei Andonie BURCĂ, Luis AURELIO si rezervele: .

In minutul 08, schimbare, iese extremă dreapta Andrei Dodi JOCA si intra Alexandru Mihăiță CHIPCIU
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Valentin Iulian CREȚU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Olimpiu Vasile MORUȚAN si intra Alexandru Grigoraş PANTEA
In minutul 62, schimbare, iese Cătălin Mihai ITU si intra Valentin Ionuţ COSTACHE
In minutul 63, schimbare, iese Mario Junior RONDÓN Fernández si intra Billel OMRANI
In minutul 63, schimbare, iese Michaël PEREIRA si intra Luis AURELIO
In minutul 63, schimbare, iese atacant Billel OMRANI si intra Mario Junior RONDÓN Fernández
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș dreapta Luis AURELIO si intra Michaël PEREIRA
In minutul 63, schimbare, iese extremă stânga Valentin Ionuţ COSTACHE si intra Cătălin Mihai ITU
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Mateo SUŠIĆ (fundaș dreapta). In minutul 85 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Cătălin Mihai ITU (). In minutul 88 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si CFR 1907 Cluj, scorul devine 0 - 2.
In minutul 89, schimbare, iese Alexandru Mihăiță CHIPCIU si intra Cătălin Gheorghiță GOLOFCA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

OMRANI
08’ Andrei Dodi JOCA
Alexandru CHIPCIU
Valentin CREȚU 39’
Olimpiu MORUȚAN
Grigoraş PANTEA
46’
62’ Cătălin ITU
Valentin COSTACHE
63’ Mario RONDÓN
Billel OMRANI
63’ Michaël PEREIRA
Luis AURELIO
63’ Billel OMRANI
Mario RONDÓN
63’ Luis AURELIO
Michaël PEREIRA
63’ Valentin COSTACHE
Cătălin ITU
0 - 1 85’ Mateo SUŠIĆ
0 - 2 88’ Cătălin ITU
89’ Alexandru CHIPCIU