Data disputării 02.07.2020 - 20:00
Stadion Central
Localitatea Ovidiu
Arbitru George Cătălin Găman (Craiova)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Ion Craiu (București)

Meciul din data 02.07.2020 dintre echipele Viitorul Constanța si Dinamo București se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Marius Nicoară (DT Severin).

Viitorul Constanța: Sebastian MLADEN, Gabriel Cristian IANCU, Cosmin Gabriel MATEI, Virgil Eugen GHIȚĂ, Damien DUSSAUT, Andrei Virgil CIOBANU, Radu Ștefăniță BOBOC, Andrei Viorel ARTEAN, Vlad Alexandru ACHIM, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Árpád Ors György TORDAI si rezervele: Paul Alexandru IACOB, George Dănuț GANEA, Marco DULCA, Cătălin Vasile CĂBUZ, Bradley DE NOOIJER, Aurelian Ionuț CHIȚU, Carlo CASAP, Alexi Paul PITU, Louis MUNTEANU.

Dinamo București: Lukáš SKOVAJSA, Deian Cristian SORESCU, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Ante PULJIĆ, Mihai Cristian POPESCU, Mattia MONTINI, Valentin Marius LAZĂR, Robert Marian MOLDOVEANU, Ricardo Florin GRIGORE, Diego FABBRINI si rezervele: Cătălin George STRATON, Ionuț Daniel ȘERBAN, Andrei Dumitru SIN, Daniel Iliuță POPA, Riccardo PISCITELLI, Szabolcs KILYEN, Ahmed Andrei BANI Mustafa, Valentin Ioan BORCEA, Andreas Mircea MIHAIU.

GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Virgil Eugen GHIȚĂ (fundaș central). In minutul 17 al partidei dintre Viitorul Constanța si Dinamo București, Viitorul Constanța deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ante PULJIĆ
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Andrei Virgil CIOBANU
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Cosmin Gabriel MATEI
In minutul 46, schimbare, iese extremă stânga Cosmin Gabriel MATEI si intra Aurelian Ionuț CHIȚU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andrei Virgil CIOBANU si intra Bradley DE NOOIJER
In minutul 55, schimbare, iese extremă dreapta Robert Marian MOLDOVEANU si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 56, schimbare, iese fundaș dreapta Damien DUSSAUT si intra Paul Alexandru IACOB
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Valentin Marius LAZĂR
In minutul 66, schimbare, iese fundaș central Ricardo Florin GRIGORE si intra Andreas Mircea MIHAIU
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș central Valentin Marius LAZĂR si intra Andrei Dumitru SIN
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Deian Cristian SORESCU
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Diego FABBRINI
In minutul 77, schimbare, iese atacant Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO si intra George Dănuț GANEA
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Mihai Cristian POPESCU
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru Ilie RĂUŢĂ si intra Ionuț Daniel ȘERBAN
In minutul 87, schimbare, iese extremă stânga Mattia MONTINI si intra Ahmed Andrei BANI Mustafa
In minutul 90+2, schimbare, iese extremă dreapta Gabriel Cristian IANCU si intra Louis MUNTEANU
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ionuț Daniel ȘERBAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

1 - 0 Virgil GHIȚĂ 17’
28’ Ante PULJIĆ
Andrei CIOBANU 40’
Cosmin MATEI 45’
Cosmin MATEI
Aurelian CHIŢU
46’
Andrei CIOBANU
Bradley DE NOOIJER
46’
55’ Robert MOLDOVEANU
Daniel POPA
Damien DUSSAUT
Paul IACOB
56’
59’ Valentin LAZĂR
66’ Ricardo GRIGORE
Andreas MIHAIU
66’ Valentin LAZĂR
Andrei SIN
70’ Deian SORESCU
77’ Diego FABBRINI
RIVALDINHO
George GANEA
77’
81’ Mihai Cristian POPESCU