Arbitru Marcel Bîrsan (București)
Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Costin Ioan Toma (Piatra Neamț)
Observator Cristian Vasc (Târgu Lăpuș)

Meciul din data 05.07.2020 dintre echipele FC Politehnica Iași si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Mihai Marius Marica (Bistrița).

FC Politehnica Iași: Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Juan Pablo PASSAGLIA, Michael Junior OMOH, Marius Ovidiu MIHALACHE, Kevin LUCKASSEN, Linas KLIMAVIČIUS, Ovidiu HORŞIA, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Rodny Lopes CABRAL, Teodor AXINTE, Sorin Dănuţ ŞERBAN si rezervele: Ștefan TÂRNOVANU, Răzvan Philippe ONEA, Aleksandru Robert LONGHER, Ionuț Francisc CRISTEA, Manuel Ignacio DE IRIONDO, Lucas Nicolás CHACANA, Fomba BOURAMA, Alexandru Iulian ZAHARIA.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Pavol ŠAFRANKO, Marius ȘTEFĂNESCU, Florin Bogdan ŞTEFAN, Gabriel Cristian VAŞVARI, Răzvan TINCU, Roland NICZULY, István Sándor FÜLÖP, Radoslav Bonchev DIMITROV, Anass ACHAHBAR, Nicolae CARNAT, Daniel Marinel CELEA si rezervele: Călin POPESCU, Lóránt KOVÁCS, Goran KARANOVIĆ, FEJÉR Bela Csongor, Balázs CSISZÉR, Tomás DÍAZ, Lóránd Levente FÜLÖP, Octavian Ronaldo DEACONU.

In minutul 03, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, István Sándor FÜLÖP
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Radoslav Bonchev DIMITROV
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Kevin LUCKASSEN (atacant). In minutul 25 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Juan Pablo PASSAGLIA
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de István Sándor FÜLÖP (mijlocaș stânga). In minutul 43 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Radoslav Bonchev DIMITROV si intra Tomás DÍAZ
In minutul 50, FC Politehnica Iași - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul este 2 - 1. Autogol, inscris de Răzvan TINCU
In minutul 59, schimbare, iese atacant Michael Junior OMOH si intra Lucas Nicolás CHACANA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Ovidiu HORŞIA (mijlocaș stânga). In minutul 65 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 3 - 1.
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Daniel Marinel CELEA
In minutul 70, schimbare, iese extremă dreapta Marius ȘTEFĂNESCU si intra Călin POPESCU
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga István Sándor FÜLÖP si intra Octavian Ronaldo DEACONU
In minutul 75, schimbare, iese atacant Pavol ŠAFRANKO si intra Goran KARANOVIĆ
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Ovidiu HORŞIA si intra Manuel Ignacio DE IRIONDO
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Anass ACHAHBAR
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Nicolae CARNAT
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Kevin LUCKASSEN
In minutul 88, schimbare, iese atacant Kevin LUCKASSEN si intra Alexandru Iulian ZAHARIA
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Manuel Ignacio DE IRIONDO

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa FC Politehnica Iași.

ŠAFRANKO
03’ István FÜLÖP
20’ Radoslav DIMITROV
1 - 0 Kevin LUCKASSEN 25’
Juan PASSAGLIA 30’
1 - 1 43’ István FÜLÖP
46’ Radoslav DIMITROV
Tomás DÍAZ
2 - 1 50’ autogol Răzvan TINCU
Michael OMOH
Lucas CHACANA
59’
3 - 1 Ovidiu HORŞIA 65’
65’ Daniel CELEA
70’ Marius ȘTEFĂNESCU