Arbitru Adrian Viorel Cojocaru (Galați)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Valentin Gabriel Avram
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)

Meciul din data 30.07.2020 dintre echipele FC Politehnica Iași si FC Voluntari se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Valentin Gabriel Avram.

FC Politehnica Iași: Nicandro BREEVELD, Sorin Dănuţ ŞERBAN, Denis RUSU, Juan Pablo PASSAGLIA, Michael Junior OMOH, Kevin LUCKASSEN, Linas KLIMAVIČIUS, Ovidiu HORŞIA, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Rodny Lopes CABRAL si rezervele: Andrei CRISTEA, Alexandru Iulian ZAHARIA, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Răzvan Philippe ONEA, Manuel Ignacio DE IRIONDO, Teodor AXINTE, Marius Ovidiu MIHALACHE.

FC Voluntari: Milan KOCIĆ, Claudiu BELU-IORDACHE, Valentin Alexandru COJOCARU, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Pablo DE LUCAS Torres, Ion GHEORGHE, Alexandru MĂŢAN, Alexandru Ștefan PAŞCANU, Marko SIMONOVSKI, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, Cosmin Florin ACHIM si rezervele: Claudiu BORȚONEANU, ERIC de Oliveira Pereira, Nicolás Martín GOROBSOV, Igor ARMAŞ, Victor Teodor RÂMNICEANU, Moussa SANOH, Alexandru TUDORIE, Alexandru Nicolae VLAD, Ionuț BALAUR.

In minutul 10, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Nicolae VLAD
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ (mijlocaș dreapta). In minutul 30 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Voluntari, FC Voluntari deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Rodny Lopes CABRAL (fundaș dreapta). In minutul 42 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Voluntari, FC Politehnica Iași reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese rezervă Alexandru Nicolae VLAD si intra Milan KOCIĆ
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș stânga Ion GHEORGHE si intra Claudiu BELU-IORDACHE
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Pablo DE LUCAS Torres
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru MĂŢAN si intra Daniel BENZAR
In minutul 73, schimbare, iese rezervă Răzvan Philippe ONEA si intra Lucas Nicolás CHACANA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Michael Junior OMOH (atacant). In minutul 74 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Voluntari, scorul devine 2 - 1.
In minutul 80, schimbare, iese atacant Cătălin Ştefan ŢÂRĂ si intra Pablo DE LUCAS Torres
In minutul 82, schimbare, iese atacant Michael Junior OMOH si intra Manuel Ignacio DE IRIONDO
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Lucas Nicolás CHACANA
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Linas KLIMAVIČIUS
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru TUDORIE
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Claudiu BELU-IORDACHE
In minutul 90+3, schimbare, iese atacant Kevin LUCKASSEN si intra Alexandru Iulian ZAHARIA
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Politehnica Iași.

ŢÂRĂ
10’ Alexandru VLAD
0 - 1 30’ Mihai CĂPĂȚÂNĂ
1 - 1 CABRAL 42’
46’ Alexandru VLAD
Milan KOCIĆ
61’ Ion GHEORGHE
Claudiu BELU-IORDACHE
70’ Pablo DE LUCAS
71’ Alexandru MĂŢAN
Daniel BENZAR
Răzvan ONEA
Lucas CHACANA
73’
2 - 1 Michael OMOH 74’
80’ Cătălin ŢÂRĂ
Pablo DE LUCAS
Michael OMOH
Manuel DE IRIONDO
82’
Lucas CHACANA 83’
Linas KLIMAVIČIUS 85’
85’ Alexandru TUDORIE
90’ Claudiu BELU-IORDACHE